Chelsea lepsza od Southampton! Bednarek w pierwszym składzie

Chelsea pokonała na wyjeździe Southampton 3:0 w ósmej kolejce Premier League. W pierwszym składzie "Świętych" pojawił się Jan Bednarek, który na boisku przebywał przez pierwszą połowę. Bramki dla "The Blues" zdobywali Eden Hazard, Ross Barkley oraz Alvaro Morata.

Southampton w trzech ostatnich meczach ligowych zdobyło zaledwie punkt. Chelsea zaś w tym sezonie miała na koncie zaledwie jedną porażkę, na samym początku sierpnia "The Blues" przegrali z Manchesterem City w meczu o Tarczę Wspólnoty.

Jasne było więc, że Chelsea pojechała na St. Mary's Stadium po komplet punktów. W pierwszym składzie "Świętych" mecz rozpoczął Bednarek, który był ustawiony jako jeden z trójki środkowych obrońców, bliżej prawej strony. Ataki gości od początku były niezwykle groźne. W 30. minucie Barkley kapitalnie odebrał piłkę rywalowi, wypatrzył wychodzącego na czystą pozycję Hazarda, a Belg dopełnił tylko formalności.

Polski obrońca zszedł w trakcie przerwy, a szkoleniowiec Southamtpon postanowił w jego miejsce wprowadzić gracza bardziej ofensywnego, Oriola Romeu i zmienić ustawienie. Niewiele to dało, co więcej w 57. minucie po genialnej asyście nożycami Olivera Giroud trafienie zaliczył Barkley.

Chelsea lekko się cofnęła, co przyniosło akcje po stronie Southampton. Świetnie dysponowany tego dnia był jednak Kepa Arrizalabaga, który nieraz uchronił swoją ekipę przed stratą bramki. Wynik ustalił wprowadzony w drugiej połowie Morata, który ładną podcinką pokonał golkipera gospodarzy. Dzięki zwycięstwu "The Blues" wskoczyli na pozycję lidera i mają punkt przewagi nad Manchesterem City oraz Liverpoolem. Obie drużyny zmierzą się ze sobą na zakończenie ósmej kolejki.

Southampton - Chelsea 0:3 (0:1)

Bramki: Hazard 30, Barkley 57, Morata 90+3

Southampton: McCarthy - Bednarek (Romeu 46'), Hoedt, Yoshida - Soares, Hojbjerg, Lemina, Bertrand - Redmond - Ings, Gabbiadini (Long 78')

Chelsea: Arrizabalaga - Azpilicueta, Ruediger, Luiz, Alonso - Kante, Jorginho, Barkley (Kovacic 81') - Willian (Pedro 75'), Giroud (Morata 68'), Hazard

Żółte kartki: Bertrand, Lemina, Soares, Romeu, Hojbjerg, Ings