Polacy za granicą: Niezawodny Piątek i kryzys Lewandowskiego

Pracowity tydzień mają za sobą Polacy reprezentujący nasz kraj na zagranicznych boiskach! Kolejnego gola do swojej kolekcji strzelił w Serie A Krzysztof Piątek, choć jego drużyna przegrała z Parmą 1:3. Na kryzys może narzekać z kolei Robert Lewandowski, którego Bayern Monachium zremisował u siebie w Lidze Mistrzów z Ajaksem Amsterdam (1:1) i przegrał w Bundeslidze z Borussią Moenchengladbach (0:3).

ANGLIA

Jan Bednarek (Southampton) – zagrał 45 minut w meczu z Chelsea (0:3)
Bartosz Białkowski (Ipswich Town) – na ławce w meczu z Swansea (3:2)
Artur Boruc (Bournemouth) – na ławce w meczu z Watfordem (4:0)
Łukasz Fabiański (West Ham) – 90 minut w meczu z Brighton (0:1)
Kamil Grosicki (Hull City) – wszedł w 80. minucie w meczu z Sheffield United (0:1)
Paweł Wszołek (Queens Park Rangers) – wszedł w 30. minucie meczu z Derby County (1:1)
Tomasz Kuszczak (Birmingham City) – poza kadrą na mecz z Rotherham (3:1)
Krystian Bielik (Charlton Athletic) – na ławce w meczu z Coventry (1:2)
Mateusz Klich (Leeds) – 63 minuty w meczu z Brentford (1:1)
Paweł Olkowski (Bolton Wanderers) – 90 minut w meczu z Blackburn (0:1)

AZERBEJDŻAN

Jakub Rzeźniczak (Karabach Agdam) – 90 minut w Lidze Europy w meczu przeciwko Arsenalowi (0:3). Mecz z Sabail FK zostanie rozegrany 20 października

BELGIA

Jakub Piotrowski (KRC Genk) – na ławce w meczu z KAA Gent (5:1)
Bartosz Kapustka (OH Leuven) – 90 minut w meczu z KV Mechelen (0:3)

BUŁGARIA

Jacek Góralski (Łudogorec Razgrad) – 70 minut w meczu Ligi Europy z FC Zurich (0:1), wszedł w 63. minucie meczu Botew Wraca (4:1) i obejrzał żółtą kartkę
Jakub Świerczok (Łudogorec Razgrad) – 70 minut w meczu Ligi Europy z FC Zurich (0:1), na ławce w meczu z Botew Wraca

CHINY

Adrian Mierzejewski (Changchun Yatai) – 90 minut i asysta w meczu z Tianjin Teda (3:3)

CHORWACJA

Damian Kądzior (Dinamo Zagrzeb) – na ławce w meczu Ligi Europy z Anderlechtem (2:0) oraz 78 minut w meczu z NK Rudes (3:0).
Łukasz Zwoliński (Gorica) – 90 minut i gol w meczu z HNK Rijeka (2:1).

DANIA

Kamil Wilczek (Brondby) – zszedł w 90. minucie meczu z Aalborg BK (3:1), w którym strzelił gola i zanotował asystę

FRANCJA

Kamil Glik (AS Monaco) – 90 minut w meczu Ligi Mistrzów z Borussią Dortmund (0:3) oraz 90 minut i żółta kartka w meczu ze Stade Rennais (1:2)
Igor Lewczuk (Bordeaux) – na ławce w meczu z FC Nantes (3:0)
Rafał Kurzawa (Amiens) – na ławce w meczu z Dijon (1:0)

HOLANDIA

Filip Bednarek (sc Heerenveen) – na ławce w meczu z Graafschap (5:0)
Karol Niemczycki (NAC Breda) – na ławce w meczu z FC Utrecht (1:2)

NIEMCY

Jakub Błaszczykowski (VfL Wolfsburg) – wszedł w 78. minucie meczu z Werderem Brema (0:2)
Rafał Gikiewicz (Union Berlin) – 90 minut i gol w meczu z Heidenheim (1:1)
Marcin Kamiński (Fortuna Duesseldorf) – 90 minut w meczu z FC Schalke 04 Gelsenkirchen (0:2)
Robert Lewandowski (Bayern Monachium) – 90 minut w meczu Ligi Mistrzów z Ajaksem Amsterdam (1:1) i 90 minut w meczu Bundesligi z Borussią Moenchengladbach (0:3)
Łukasz Piszczek (Borussia Dortmund) – 90 minut w meczu Ligi Mistrzów z AS Monaco (3:0), na ławce w meczu z FC Augsburg (4:3)
Waldemar Sobota (St. Pauli) – poza kadrą na mecz z SV Sandhausen (3:1)

ROSJA

Grzegorz Krychowiak (Lokomotiw Moskwa) – 90 minut w meczu Ligi Mistrzów z FC Schalke 04 Gelsenkirchen (0:1) oraz 90 minut w meczu z CSKA Moskwa (1:0)
Maciej Rybus (Lokomotiw Moskwa) – poza kadrą na mecze FC Schalke 04 Gelsenkirchen (0:1) i CSKA Moskwa (1:0), z powodu kontuzji
Maciej Wilusz (FK Rostów) – 90 minut w meczu z FK Orenburg (0:1)

TURCJA

Jarosław Jach (Rizespor) – na ławce w meczu z Kayserispor (2:2)
Łukasz Szukała (Ankaragucu) – poza kadrą na mecz z Bursasporem (0:1)
Jakub Kosecki (Adana Demirspor) – wszedł w 58. minucie meczu z Osmanlisporem (0:1)
Adam Stachowiak (Denizlispor) – 90 minut w meczu z Umraniyesporem (0:3)

UKRAINA

Tomasz Kędziora (Dynamo Kijów) – 90 minut w meczu z Olimpikiem Donieck (1:0)

WŁOCHY

Bartosz Bereszyński (Sampdoria Genua) – 90 minut i żółta kartka w meczu z Atalantą Bergamo (1:0)
Karol Linetty (Sampdoria Genua) – 83 minuty i żółta kartka w meczu z Atalantą Bergamo (1:0)
Dawid Kownacki (Sampdoria Genua) – wszedł w 86. minucie meczu z Atalantą Bergamo (1:0)
Thiago Cionek (SPAL 2013) – 90 minut w meczu z Interem (1:2)
Bartłomiej Drągowski (Fiorentina) – na ławce w meczu z Lazio (0:1)
Paweł Jaroszyński (Chievo Werona) – wszedł w 77. minucie meczu z AC Milan (1:3)
Mariusz Stępiński (Chievo Werona) – 90 minut w meczu z AC Milan (1:3)
Łukasz Skorupski (Bologna FC) – 90 minut w meczu z Cagliari (0:2)
Arkadiusz Milik (Napoli) – 68 minut w meczu Ligi Mistrzów przeciw Liverpool FC (1:0), 90 minut w meczu z Sassuolo (2:0)
Piotr Zieliński (Napoli) – wszedł w 81. minucie meczu Ligi Mistrzów przeciw Liverpool FC (1:0), na ławce w meczu z Sassuolo (2:0)
Bartosz Salamon (Frosinone) – 90 minut w meczu z Torino (2:3)
Wojciech Szczęsny (Juventus) – 90 minut w meczu Ligi Mistrzów z Young Boys Berno (3:0), 90 minut w meczu z Udinese (2:0)
Łukasz Teodorczyk (Udinese) – wszedł w 70. minucie meczu z Juventusem (0:2)
Arkadiusz Reca (Atalanta) – poza kadrą na mecz z Sampdorią Genua (0:1)
Michał Marcjanik (Empoli) – na ławce w meczu AS Roma (0:2)
Krzysztof Piątek (Genoa CFC) – 90 minut, gol i żółta kartka w meczu z Parmą (1:3)
Tomasz Kupisz (Ascoli) – na ławce w meczu z Foggia Calcio (2:3)
Radosław Murawski (Palermo) – 90 minut w meczu z Crotone (1:0)
Przemysław Szymiński (Palermo) – na ławce w meczu z Crotone (1:0)