Powołania na mecze Ligi Narodów z Portugalią oraz Włochami otrzymali m.in. Arkadiusz Reca, Jakub Błaszczykowski i Jan Bednarek, którzy nie grają regularnie w swoich klubach. Wielu ekspertów zastanawia się czy tacy piłkarze jak Rafał Pietrzak i Damian Szymański są w stanie grać na reprezentacyjnym poziomie. Selekcjoner na konferencji prasowej odniósł się do tych opinii.


- Byłem ostatnio na spotkaniu trenerów w Londynie. W moim odczuciu bardzo istotną rzecz powiedział tam trener mistrzów świata Didier Deschamps. Stwierdził, że nie zawsze 23 najlepszych piłkarzy będzie tworzyło najlepszą reprezentację. Kadra to nie tylko grupa ludzi, którzy mają największe umiejętności. Muszą się dobrze rozumieć na boisku i poza nim, bo wtedy jest większa szansa, że ta drużyna będzie osiągała sukcesy - powiedział Brzęczek.


- Zespół musi dobrze funkcjonować jako całość. Jest kilka zmian w kadrze, ale najważniejsze jest to, żeby piłkarze z największym potencjałem, umiejętnościami mogli je pokazać. Na boisku musi to być drużyna, która jest jednością - dodał selekcjoner.


Cała wypowiedż Jerzego Brzęczka w załączonym materiale wideo.


Transmisje meczów Polska - Portugalia (czwartek) i Polska - Włochy (niedziela) w Polsacie Sport. Początek przedmeczowego studia o 17:30.