Jeszcze nie opadły emocje związane z sukcesem polskich siatkarzy na mistrzostwach świata, a już czołowi polscy siatkarze wracają na ligowe parkiety.


W rozgrywkach PlusLigi w sezonie 2018/19 zagra czternaście zespołów: PGE Skra Bełchatów (mistrz Polski 2017/18), ZAKSA Kędzierzyn-Koźle (wicemistrz), Trefl Gdańsk (3. miejsce), Indykpol AZS Olsztyn (4), Jastrzębski Węgiel (5), Asseco Resovia (6), Cuprum Lubin (7), ONICO Warszawa (8), Aluron Virtu Warta Zawiercie (9), Cerrad Czarni Radom (10), GKS Katowice (11), Stocznia Szczecin (12), MKS Będzin (13), Chemik Bydgoszcz (14).

 

Faza zasadnicza PlusLigi potrwa do 23 marca. Awans do play-off wywalczy sześć czołowych drużyn tej części rozgrywek. Drużyny z miejsc 13–14 miejsce zmierzą się ze sobą, a pokonany rozegra baraż z drużyną I ligi o prawo gry w PlusLidze w sezonie 2019/20.

 

PlusLiga – terminarz fazy zasadniczej sezonu 2018/19:

 

1. kolejka (12–15 października):

 

Cerrad Czarni Radom – Jastrzębski Węgiel
ONICO Warszawa – Cuprum Lubin
Aluron Virtu Warta Zawiercie – Asseco Resovia
MKS Będzin – ZAKSA Kędzierzyn-Koźle
Stocznia Szczecin – Trefl Gdańsk
GKS Katowice – Indykpol AZS Olsztyn
Chemik Bydgoszcz – PGE Skra Bełchatów

 

2. kolejka (17 października):

               

PGE Skra Bełchatów – MKS Będzin
Cuprum Lubin – Chemik Bydgoszcz
Aluron Virtu Warta Zawiercie – Jastrzębski Węgiel
Indykpol AZS Olsztyn – Cerrad Czarni Radom
Stocznia Szczecin – ZAKSA Kędzierzyn-Koźle
Trefl Gdańsk – GKS Katowice
Asseco Resovia – ONICO Warszawa

 

3. kolejka (19–22 października):

 

ZAKSA Kędzierzyn-Koźle – Chemik Bydgoszcz
PGE Skra Bełchatów – Trefl Gdańsk
Indykpol AZS Olsztyn – MKS Będzin
Jastrzębski Węgiel – Stocznia Szczecin
Cuprum Lubin – Cerrad Czarni Radom
ONICO Warszawa – Aluron Virtu Warta Zawiercie
Asseco Resovia – GKS Katowice

 

4. kolejka (26–29 października):

 

GKS Katowice – Cuprum Lubin
Cerrad Czarni Radom – ONICO Warszawa
PGE Skra Bełchatów – Indykpol AZS Olsztyn
Chemik Bydgoszcz – Aluron Virtu Warta Zawiercie
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle – Trefl Gdańsk
Stocznia Szczecin – Asseco Resovia
MKS Będzin – Jastrzębski Węgiel

 

5. kolejka (2–3 listopada):

 

Indykpol AZS Olsztyn – ZAKSA Kędzierzyn-Koźle
Trefl Gdańsk – Chemik Bydgoszcz
Jastrzębski Węgiel – PGE Skra Bełchatów
Asseco Resovia – MKS Będzin
Cuprum Lubin – Stocznia Szczecin
ONICO Warszawa – GKS Katowice
Aluron Virtu Warta Zawiercie – Cerrad Czarni Radom

 

6. kolejka (31 października, 7 listopada)

 

Trefl Gdańsk – Indykpol AZS Olsztyn
Chemik Bydgoszcz – Cerrad Czarni Radom
GKS Katowice – Aluron Virtu Warta Zawiercie
Stocznia Szczecin – ONICO Warszawa
MKS Będzin – Cuprum Lubin
PGE Skra Bełchatów – Asseco Resovia
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle – Jastrzębski Węgiel

 

7. kolejka (3 listopada)

 

Indykpol AZS Olsztyn – Chemik Bydgoszcz
Jastrzębski Węgiel – Trefl Gdańsk
Asseco Resovia – ZAKSA Kędzierzyn-Koźle
Cuprum Lubin – PGE Skra Bełchatów
ONICO Warszawa – MKS Będzin
Aluron Virtu Warta Zawiercie – Stocznia Szczecin
Cerrad Czarni Radom – GKS Katowice

 

8. kolejka (17–18 listopada)

               

Chemik Bydgoszcz – GKS Katowice
Stocznia Szczecin – Cerrad Czarni Radom
MKS Będzin – Aluron Virtu Warta Zawiercie
PGE Skra Bełchatów – ONICO Warszawa
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle – Cuprum Lubin
Trefl Gdańsk – Asseco Resovia
Indykpol AZS Olsztyn – Jastrzębski Węgiel

 

9. kolejka (24–26 listopada)

               

Asseco Resovia – Indykpol AZS Olsztyn
Cuprum Lubin – Trefl Gdańsk
ONICO Warszawa – ZAKSA Kędzierzyn-Koźle
Aluron Virtu Warta Zawiercie – PGE Skra Bełchatów
Cerrad Czarni Radom – MKS Będzin
GKS Katowice – Stocznia Szczecin
Jastrzębski Węgiel – Chemik Bydgoszcz

 

10. kolejka (8 grudnia)

               

Chemik Bydgoszcz – Stocznia Szczecin
MKS Będzin – GKS Katowice
PGE Skra Bełchatów – Cerrad Czarni Radom
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle – Aluron Virtu Warta Zawiercie
Trefl Gdańsk – ONICO Warszawa
Indykpol AZS Olsztyn – Cuprum Lubin
Jastrzębski Węgiel – Asseco Resovia

 

11. kolejka (12 grudnia)

               

Asseco Resovia – Chemik Bydgoszcz
Cuprum Lubin – Jastrzębski Węgiel       
ONICO Warszawa – Indykpol AZS Olsztyn
Aluron Virtu Warta Zawiercie – Trefl Gdańsk
Cerrad Czarni Radom – ZAKSA Kędzierzyn-Koźle
GKS Katowice – PGE Skra Bełchatów
Stocznia Szczecin – MKS Będzin

 

12. kolejka (15 grudnia)

 

Chemik Bydgoszcz – MKS Będzin            
PGE Skra Bełchatów – Stocznia Szczecin
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle – GKS Katowice           
Trefl Gdańsk – Cerrad Czarni Radom     
Indykpol AZS Olsztyn – Aluron Virtu Warta Zawiercie
Jastrzębski Węgiel – ONICO Warszawa
Asseco Resovia – Cuprum Lubin

 

13. kolejka (22 grudnia)

               

Chemik Bydgoszcz – ONICO Warszawa
Aluron Virtu Warta Zawiercie – Cuprum Lubin
Cerrad Czarni Radom – Asseco Resovia
GKS Katowice – Jastrzębski Węgiel
Stocznia Szczecin – Indykpol AZS Olsztyn
MKS Będzin – Trefl Gdańsk
PGE Skra Bełchatów – ZAKSA Kędzierzyn-Koźle              

 

14. kolejka (29 grudnia)

 

PGE Skra Bełchatów – Chemik Bydgoszcz
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle – MKS Będzin
Trefl Gdańsk – Stocznia Szczecin
Indykpol AZS Olsztyn – GKS Katowice
Jastrzębski Węgiel – Cerrad Czarni Radom
Asseco Resovia – Aluron Virtu Warta Zawiercie               
Cuprum Lubin – ONICO Warszawa

 

15. kolejka (12 stycznia)

               

Chemik Bydgoszcz – Cuprum Lubin
ONICO Warszawa – Asseco Resovia
Aluron Virtu Warta Zawiercie – Jastrzębski Węgiel
Cerrad Czarni Radom – Indykpol AZS Olsztyn
GKS Katowice – Trefl Gdańsk
Stocznia Szczecin – ZAKSA Kędzierzyn-Koźle
MKS Będzin – PGE Skra Bełchatów

 

16. kolejka (19 grudnia)

               

PGE Skra Bełchatów – Trefl Gdańsk
Chemik Bydgoszcz – ZAKSA Kędzierzyn-Koźle
MKS Będzin – Indykpol AZS Olsztyn
Stocznia Szczecin – Jastrzębski Węgiel
GKS Katowice – Asseco Resovia
Cerrad Czarni Radom – Cuprum Lubin
Aluron Virtu Warta Zawiercie – ONICO Warszawa

 

17. kolejka (2 lutego)

               

Aluron Virtu Warta Zawiercie – Chemik Bydgoszcz
ONICO Warszawa – Cerrad Czarni Radom
Cuprum Lubin – GKS Katowice
Asseco Resovia – Stocznia Szczecin
Jastrzębski Węgiel – MKS Będzin
Trefl Gdańsk – ZAKSA Kędzierzyn-Koźle
Indykpol AZS Olsztyn – PGE Skra Bełchatów

 

18. kolejka (6 lutego)

               

Chemik Bydgoszcz – Trefl Gdańsk
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle – Indykpol AZS Olsztyn
PGE Skra Bełchatów – Jastrzębski Węgiel
MKS Będzin – Asseco Resovia
Stocznia Szczecin – Cuprum Lubin
GKS Katowice – ONICO Warszawa
Cerrad Czarni Radom – Aluron Virtu Warta Zawiercie   

 

19. kolejka (9 lutego)

               

Cerrad Czarni Radom – Chemik Bydgoszcz
Aluron Virtu Warta Zawiercie – GKS Katowice
ONICO Warszawa – Stocznia Szczecin
Cuprum Lubin – MKS Będzin
Asseco Resovia – PGE Skra Bełchatów
Jastrzębski Węgiel – ZAKSA Kędzierzyn-Koźle
Indykpol AZS Olsztyn – Trefl Gdańsk

 

20. kolejka (16 lutego)

               

Chemik Bydgoszcz – Indykpol AZS Olsztyn
Trefl Gdańsk – Jastrzębski Węgiel
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle – Asseco Resovia
PGE Skra Bełchatów – Cuprum Lubin
MKS Będzin – ONICO Warszawa
Stocznia Szczecin – Aluron Virtu Warta Zawiercie
GKS Katowice – Cerrad  Czarni Radom

 

21. kolejka (20 lutego)

               
GKS Katowice – Chemik Bydgoszcz
Cerrad Czarni Radom – Stocznia Szczecin
Aluron Virtu Warta Zawiercie – MKS Będzin
ONICO Warszawa – PGE Skra Bełchatów
Cuprum Lubin – ZAKSA Kędzierzyn-Koźle
Jastrzębski Węgiel – Indykpol AZS Olsztyn
Asseco Resovia – Trefl Gdańsk

 

22. kolejka (23 lutego)

               

Chemik Bydgoszcz – Jastrzębski Węgiel              
Indykpol AZS Olsztyn – Asseco Resovia
Trefl Gdańsk – Cuprum Lubin
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle – ONICO Warszawa
PGE Skra Bełchatów – Aluron Virtu Warta Zawiercie
MKS Będzin – Cerrad Czarni Radom
Stocznia Szczecin – GKS Katowice

 

23. kolejka (2 marca)

               

Stocznia Szczecin – Chemik Bydgoszcz
GKS Katowice – MKS Będzin
Cerrad Czarni Radom – PGE Skra Bełchatów
Aluron Virtu Warta Zawiercie – ZAKSA Kędzierzyn-Koźle
ONICO Warszawa – Trefl Gdańsk
Cuprum Lubin – Indykpol AZS Olsztyn
Asseco Resovia – Jastrzębski Węgiel

 

24. kolejka (9 marca)

               

Chemik Bydgoszcz – Asseco Resovia
Jastrzębski Węgiel – Cuprum Lubin
Indykpol AZS Olsztyn – ONICO Warszawa
Trefl Gdańsk – Aluron Virtu Warta Zawiercie
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle – Cerrad Czarni Radom
PGE Skra Bełchatów – GKS Katowice
MKS Będzin – Stocznia Szczecin

 

25. kolejka (16 marca)

               

MKS Będzin – Chemik Bydgoszcz            
Stocznia Szczecin – PGE Skra Bełchatów
GKS Katowice – ZAKSA Kędzierzyn-Koźle
Cerrad Czarni Radom – Trefl Gdańsk
Aluron Virtu Warta Zawiercie – Indykpol AZS Olsztyn
ONICO Warszawa – Jastrzębski Węgiel
Cuprum Lubin – Asseco Resovia

 

26. kolejka (23 marca)

               

ONICO Warszawa – Chemik Bydgoszcz
Cuprum Lubin – Aluron Virtu Warta Zawiercie
Asseco Resovia – Cerrad Czarni Radom
Jastrzębski Węgiel – GKS Katowice
Indykpol AZS Olsztyn – Stocznia Szczecin
Trefl Gdańsk – MKS Będzin
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle – PGE Skra Bełchatów.

Transmisje meczów PlusLigi na sportowych antenach Polsatu i na Polsatsport.pl.