"Genoa informuje, że Davide Ballardini został zwolniony z posady trenera pierwszej drużyny. Dziękując mu za poświęcenie, klub ogłasza jednocześnie, że powierzył tę funkcję panu Ivanowi Juricowi" - napisano w komunikacie na oficjalnej stronie internetowej.

 

Pierwszą konferencję prasową Jurica, który już wcześniej pracował w Genoi, zaplanowano na środowe popołudnie. Później Chorwat poprowadzi pierwszy trening, bez udziału piłkarzy powołanych do swoich drużyn narodowych, m.in. Piątka.

 

43-letni Jurić karierę piłkarską rozpoczął w Hajduku Split, klubie z rodzinnego miasta. W 1994 roku trafił do pierwszej drużyny i grał w niej przez trzy sezony. W 1997 roku został kupiony przez Sevillę. W pierwszym sezonie był podstawowym graczem hiszpańskiej drużyny, później coraz częściej był rezerwowych. Został wypożyczony na pół roku do Albacete, później sprzedany do  sprzedany do Šibenika,  później do Crotone, gdzie spędził pięć lat. W 2006 roku związał się z Genuą, z którą awansował do Seria A. Karierę piłkarską zakończył w czerwcu 2010 roku.

 

Natychmiast rozpoczął pracę jako trener kadry U19 Genui. Później był asystentem trenerów Interu Mediolan i Palermo. Pracował też w Montovie i Crotone, by w 2016 roku objąć pierwszą drużynę Genoi.

   

Po ośmiu kolejkach tego sezonu Genoa ma 12 punktów i zajmuje 11. miejsce. Ma jednak jeden zaległy mecz do rozegrania. Liderem jest Juventus Turyn Wojciecha Szczęsnego - 24 pkt.