Hokejowa Liga Mistrzów: Pierwsze zwycięstwo GKS Tychy

Hokeiści GKS Tychy pokonali u siebie włoski HC Bolzano 5:3 (2:2, 1:1, 2:0) w meczu piątej kolejki Ligi Mistrzów. Tyszanie zdobyli pierwsze punkty w tych rozgrywkach.

Mistrzowie Polski jako pierwsi zdobyli bramkę w tym spotkaniu. W 18. minucie przeprowadzili kontratak, to była dwójkowa akcja Sykory z Mikhnovem. Ten drugi zakończył ją pięknym strzałem pod poprzeczkę. Odpowiedź Bolzano przyszła osiem minut później, gdy goście wykorzystali błąd tyskiej defensywy. Anton Bernard odebrał krążek Kolarzowi i pokonał Murraya.

W pierwszej tercji padły jeszcze dwa gole. W 18. minucie Michael Cichy nie daje szans Lelandowi Irvingowi w pojedynku sam na sam, minutę później znów był remis. Marco Insam huknął z koła bulikowego pod poprzeczkę i było 2:2.

Początek drugiej tercji należał do gospodarzy, a koniec do gości. Tuż po wznowieniu gry bramkarza Bolzano pokonał Gleb Klimenko. Niespełna trzy minuty przed przerwą tyszanie grali w przewadze, ale to właśnie oni stracili  gola po strzale Andrew Crescenziego. Po syrenie kończącej tę część gry znów był więc remis.

W 52. minucie na ławce kar usiadł Matthew Mc Kenzie. To była trzecie w tej tercji osłabienie gości i nareszcie wykorzystane. Michael Cichy potężnym strzałem pokonał bramkarza przyjezdnych. Po chwili ten sam hokeista mógł znów strzelić gola, ale w sytuacji sam na sam z Irvingiem nie trafił w bramkę.

Gdy minute przed końcem meczu włoski zespół grał już bez bramkarza, tyszanie to wykorzystali. Do pustej bramki trafił Bartłomiej Jeziorski, przypieczętowując tym samym pierwsze zwycięstwo GKS-u w Lidze Mistrzów.

Zespół z Tychów debiutuje w tych rozgrywkach. Rywalizację zaczął od porażek na swoim lodzie z IFK Helsinki 3:5 i szwedzkim Skelleftea AIK 1:8. Potem na wyjazdach przegrał w Szwecji 2:6 i w Finlandii 1:2. Udział w grupowej rywalizacji zakończy meczem w Bolzano 16 października.

We drugim wtorkowym meczu tej grupy IFK Helsinki przegrał ze Skelleftea AIK 1:5 (1:1, 0:0, 0:4). Do kolejnej fazy awansują dwie drużyny z każdej z ośmiu grup.

Wynik meczu hokejowej Ligi Mistrzów:

GKS Tychy - HC Bolzano 5:3 (2:2, 1:1, 2:0)

Tabela grupy (mecze, zwycięstwa, zwyc. po dogr./kar., porażki po dogr./kar., porażki, bramki, punkty, różnica bramek):

1. Skelleftea AIK 5 4 0 1 0 24-9 13 +15
2. HC Bolzano 5 1 2 0 2 14-12 7 +2
3. IFK Helsinki 5 2 1 0 2 10-15 7 -5
4. GKS Tychy 5 1 0 0 4 12-24 3 -12