Rozgrywki Lega Volley, podobnie jak PlusLigi, zapowiadają się w tym sezonie niezwykle ciekawie. Włoskie zespoły sięgnęły po największe gwiazdy światowej siatkówki. Hitowym transferem było przejście Leona z Zenita Kazań do Perugii. Ekipę Itasu Trentino zasilił jeden z najlepszych zawodników poprzedniego sezonu w polskiej lidze Srecko Lisinac, który po czterech latach opuścił PGE Skrę Bełchatów.

 

W drugiej, a niektórzy twierdzą, że znów w pierwszej pod względem poziomu sportowego siatkarskiej lidze na świecie znajdziemy wiele polskich akcentów. Na parkietach będziemy mogli obserwować aż siedmiu Polaków. Bartosz Bednorz zagra w Azimucie Modena u boku takich siatkarzy, jak Iwan Zajcew. Po sezonie w ONICO Warszawa na grę we Włoszech zdecydował się także inny przyjmujący z przeszłością reprezentacyjną Wojciech Włodarczyk, który dołączył do drużyny BCC Castellana Grotte. Szansę gry wśród gwiazd otrzymają także Karol Rawiak i Michał Kędzierski (Globo Banca Popolare del Frusinate Sora), Damian Domagała (Tonno Callipo Calabria Vibo Valentia), a także legitymujący się polskim paszportem Jurij Gladyr (Emma Villas Siena).

 

- Polsat Sport od lat kojarzy się z najlepszą polską i światową siatkówką. Cieszę się, że udało nam się pozyskać prawa do pokazywania Serie A1. W tym sezonie te rozgrywki zapowiadają się szczególnie atrakcyjnie. Pokażemy polskim kibicom Leona, Bartosza Bednorza i innych Polaków, których w będzie we Włoszech naprawdę sporo. No i plejadę najlepszych siatkarzy świata z Zajcewem, Juantoreną, Bruno Rezende czy Simonem na czele - cieszy się dyrektor ds. sportu telewizji Polsat Marian Kmita. 

 

W ramach kontraku na sportowych antenach Polsatu transmitowane będą dwa mecze z każdej kolejki.

W pierwszy weekend obejrzymy spotkania Consar Ravenna - Revivre Axopower Milano oraz Itas Trentino - Emma Villas Siena.