Sytuacja obydwu drużyn w grupie B wygląda odmiennie. W pierwszej kolejce Rosjanie pokonali Turków 2:1, z kolei Szwecja przegrała z nimi 2:3. Kolejna porażka reprezentacji „Trzech Koron” znacząco utrudni im szansę, na awans do najwyższej dywizji Ligi Narodów. Piłkarze Sbornej to zdecydowany faworyt tego spotkania. Szwedzi nie wygrali z nimi ani razu od dziesięciu lat.

Trener Rosji, Stanisław Czerczesow będzie mógł skorzystać ze swojej gwiazdy Aleksandra Gołowina. Pomocnik AS Monaco przegapił ostatnie zgrupowanie z powodu kontuzji. Na powrót do zdrowia wciąż czeka Aleksandr Kokorin. W rosyjskiej bramce na pewno nie zobaczymy Igora Akinfiejewa. Doświadczony bramkarz zakończył reprezentacyjną karierę. Nowym numerem jeden jest Andriej Lunew.

Reprezentacja Szwecji przegrała trzy spotkania z rzędu. Poprawę rezultatów może przynieść powrót kluczowych graczy. Do składu wracają kapitan Andreas Grangvist oraz Emil Forsberg. Ostatni raz piłkarze Janne Anderssona wygrali podczas mundialu. Czy powrót na rosyjską ziemie okaże się szczęśliwy dla Szwedów?

Transmisja spotkania Rosja – Szwecja w Polsacie Sport Extra od godziny 21:35.