Fortuna 1 Liga: Dzień remisów. Zacięte derby Kaszub

W 14. kolejce Fortuna 1 Ligi doszło jak na razie do trzech spotkań i wszystkie zakończyły się remisem. W najciekawiej zapowiadającym się pojedynku Chojniczanka zremisowała z MKS Bytovią w derbach Kaszub 1:1. Był to pierwszy mecz Macieja Bartoszka w roli szkoleniowca po jego powrocie do Chojnic.

Tylko trzy rozegrane spotkania to efekt przełożenia pozostałych meczów na inny termin. Powodem powołania do reprezentacji, głównie młodzieżowych. Dlatego w sobotnie popołudnie zagrano tylko w Suwałkach, Chojnicach i Głogowie. Emocji nie brakowało, ale ostatecznie w żadnym z meczów nie wyłoniono zwycięzcy.

Wigry zremisowały z GKS-em Tychy 2:2, a bohaterem tyszan mógł zostać Hubert Adamczyk, który dwukrotnie trafił do siatki w pierwszej połowie.W 86. minucie punkt uratował jednak gospodarzom Karol Mackiewicz.

Remisowo także w Głogowie, gdzie Chrobry podejmował Stal Mielec. Tutaj bramek nie zobaczyliśmy, byłą za to czerwona kartka dla Szymona Drewniaka, który zagrał dopiero drugi mecz w barwach głogowian. Stal ponownie nie potrafiła jednak wykorzystać sprzyjających warunków i do końca spotkania biła głową w mur. Dla mielczan był to już szósty remis z rzędu!

Trzeci kolejny remis zaliczyła z kolei Chojniczanka, która prowadziła w derbach Kaszub od 42. minuty po debiutanckim golu Piotra Grzelczaka. W samej końcówce wyrównał jednak niezawodny Juliusz Letniowski, który tym samym zdobył już szóstą w tym sezonie bramkę. W ten sposób zepsuł debiut Macieja Bartoszka, który po kilkunastu miesiącach wrócił na stanowisko szkoleniowca zespołu z Chojnic.

Wigry Suwałki – GKS Tychy 2:2 (1:2)
Bramki: 0:1 Hubert Adamczyk (9), 0:2 Hubert Adamczyk (44), 1:2 Kamil Sabiłło (45), 2:2 Karol Mackiewicz (86).
Żółta kartka - Wigry Suwałki: Damian Pawłowski, Adrian Karankiewicz. GKS Tychy: Jakub Vojtuś, Mateusz Grzybek, Jakub Piątek.
Sędzia: Mateusz Złotnicki (Lublin). Widzów 500.

Chrobry Głogów – Stal Mielec 0:0
Żółta kartka – Chrobry Głogów: Szymon Drewniak, Oskar Repka; Stal Mielec: Marcel Gąsior. Czerwona kartka za drugą żółtą – Chrobry Głogów: Szymon Drewniak (65).
Sędzia: Łukasz Szczech (Warszawa). Widzów: 894.

Chojniczanka Chojnice - MKS Bytovia Bytów 1:1 (1:0)
Bramki: 1:0 Piotr Grzelczak (42-głową), 1:1 Juliusz Letniowski (84).
Żółta kartka - Chojniczanka Chojnice: Paweł Zawistowski. Bytovia Bytów: Łukasz Wróbel, Wojciech Wilczyński, Sławomir Duda.
Sędzia: Paweł Pskit (Łódź). Widzów 2 000.