PlusLiga: Wicemistrz Polski rozpoczął sezon od zwycięstwa

Wygraną z MKS-em Będzin rozpoczął sezon siatkarski wicemistrz Polski. ZAKSA Kędzierzyn-Koźle triumfowała 3:1 w wyjazdowym spotkaniu, a MVP został świeżo upieczony mistrz świata, Aleksander Śliwka.

Gospodarze dość niespodziewanie rozpoczęli od wysokiego prowadzenia, odskakując ZAKS-ie aż na sześć punktów. Dopiero zagrywki Benjamina Toniuttiego i czujna gra na siatce Aleksandra Śliwki pozwoliły zniwelować straty. Wicemistrz Polski dopadł rywali w samej końcówce seta, jednak gra na przewagi zakończyła się zwycięstwem MKS-u 29:27 i sensacyjnym prowadzeniem.

Przegrana partia podziałała na gości jak płachta na byka. ZAKSA w drugim secie zaczęła dominować i wygrała zdecydowanie, bo do 18-stu. Faworyt wzmocnił zagrywkę, a duża w tym zasługa mistrza świata, Mateusza Bieńka.

Kolejne dwa sety wcale nie były jednak łatwe do ZAKS-y. Będzin postawił twarde warunki i walczył do końca. Kluczowym elementem był kontratak i świetna dyspozycja Śliwki, który został wybrany MVP spotkania. ZAKSA wygrała dwie kolejne partie do 22 i 23, rozpoczynając sezon od zdobycia trzech punktów.

MKS Będzin – ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 1:3 (29:27, 18:25, 22:25, 23:25)