Cracovia Półmaraton Królewski: Zelalem i Tadesse najszybsi

Etiopczyk Mengistu Zelalem i jego rodaczka Ayantu Kumela Tadesse zwyciężyli w piątej edycji PZU Cracovia Półmaratonu Królewskiego. W bieg na dystansie 21,097 km, z metą w Tauron Arenie Kraków, wzięło udział 8780 osób.

Z Polaków najlepiej zaprezentował się Tomasz Grycko (UKS Baza Władysławowo), który finiszował na trzecim miejscu.

"Cieszę się z tego trzeciego miejsca. W zeszłym roku byłem tutaj czwarty, choć z lepszym czasem. Trasa była trochę inna niż poprzednio i bardzo fajnie poprowadzona. Byłem w szoku, że dopingowało nasz tylu kibiców. Pogoda do biegania była rewelacyjna" - powiedział Grycko, który dwa tygodnie temu wygrał krakowski Bieg Trzech Kopców.

Wśród kobiet pierwsza metę minęła Etiopka Tadesse wyprzedzając dwie Polki – Olgę Ochal i Aleksandrę Brzezińską (MKL Toruń).

Oprócz półmaratonu odbył się także bieg na dystansie 5 kilometrów "Piątka dla Niepodległej”. Zwyciężył Adam Czerwiński (UKS Lider Sieraków). Wśród kobiet jako pierwsza finiszowała Renata Pliś (MKL Maraton Świnoujście).

PZU Cracovia Półmaraton Królewski zakończył 3. Edycję Królewskiej Triady Biegowej organizowanej w stolicy Małopolski, na którą składają się także PZU Cracovia Maraton i Bieg Trzech Kopców.