Grand Prix w judo: Trzecie miejsce Pogorzelec w Meksyku

Sporty walki

28-letnia Daria Pogorzelec (Wybrzeże Gdańsk) zajęła trzecie miejsce w kategorii 70 kg turnieju Grand Prix w judo w meksykańskim Cancun. W decydującej walce w dogrywce pokonała Włoszkę Alessandrę Prosdocimo.

Mistrzyni Polski, zajmująca 47. miejsce w światowym rankingu, wcześniej wygrała trzy pojedynki. Zwyciężyła dwie wyżej notowane rywalki: w 1/8 finału wicemistrzynię świata z 2017 roku Marię Perez (Portoryko, 13. na liście światowej) i w repesażu Australijkę Aoife Coughlan (30.).

W piątek na drugiej pozycji w Cancun w wadze 52 kg uplasowała się rówieśniczka Pogorzelec, Agata Perenc (Polonia Rybnik). Turniej zakończy się w nocy z niedzieli na poniedziałek czasu polskiego. Wystąpią m.in. Beata Pacut (78 kg), Rafał Kozłowski (90 kg) i Maciej Sarnacki (+100 kg).