PlusLiga: Falstart Asseco Resovii! Triumf ONICO Warszawa na Podpromiu

W spotkaniu kończącym 2. kolejkę PlusLigi siatkarze Asseco Resovii przegrali z ONICO Warszawa 1:3. To druga porażka podopiecznych trenera Andrzeja Kowala w tym sezonie; w poprzedniej serii gier ulegli 2:3 Aluron Virtu Warcie Zawiercie.

W premierowej partii, po początkowej przewadze gospodarzy (6:4), inicjatywę zaczęli przejmować goście. Sygnał do ataku dał Bartosz Kwolek, który popisał się dwoma asami serwisowymi (8:11). Trudna zagrywka (przy słabym przyjęciu rywali), do tego dobry blok pozwoliły ekipie ze stolicy utrzymywać przewagę (14:16, 15:20). Wynik tej partii na 18:25 ustalił blok graczy ONICO na Rafale Buszku.

Druga odsłona, po wyrównanym początku (8:8), długo przebiegała pod dyktando gospodarzy. W ekipie trenera Kowala wreszcie zaczął funkcjonować blok (16:12), dobrze wyglądała też gra w ataku. Przy stanie 21:16 wydawało się, że za kilka minut wyrównają stan meczu... Nic z tego, w końcówce tego seta powróciły demony z meczu z Zawierciem. Siatkarze ONICO odwrócili losy seta! Trzykrotnie zablokowali Buszka, kilka ataków skończył Kwolek i to właśnie ten zawodnik przypieczętował zwycięstwo gości w tej odsłonie (23:25).

Set numer trzy rozpoczął się od przewagi przyjezdnych, po ataku Rafaela Rodriguesa gospodarze przegrywali 5:8, a Kwolek nadal prezentował mistrzowską formę (7:10). Seria błędów siatkarzy ONICO pozwoliła rywalom odrobić straty (12:12). Gra się wyrównała (14:14, 19:19), a w końcówce przewagę uzyskali gospodarze (23:21). Damian Schulz atakiem blok-aut wywalczył piłkę setową (24:22), a wynik na 25:23 ustalił błąd serwisowy Jana Nowakowskiego.

Czwartą partię również lepiej rozpoczęli siatkarze ze stolicy (5:8, 8:11), którzy w środkowej części seta zaczęli powiększać dystans (10:15). Gospodarze złapali punktowy kontakt z rywalami przy zagrywkach Smitha (14:15). Gracze ONCO znów jednak odskoczyli na kilka oczek. W końcówce skutecznie grał Rodrigues de Araujo, a spotkanie skutecznym atakiem zakończył Piotr Łukasik (21:25).

Najwięcej punktów: Damian Schulz (16), David Smith (15), Mateusz Mika (13) – Asseco Resovia; Rafael Rodrigues Araujo (25), Bartosz Kwolek (18), Piotr Łukasik (11), Graham Vigrass (11), Andrzej Wrona (10) – ONICO. Siatkarze z Warszawy mieli w tym spotkaniu mieli ogromną przewagę w bloku (4–15!), ale również w ataku (54–58). MVP: Rafael Rodrigues Araujo.

Siatkarze Asseco Resovii ponieśli drugą porażkę w tym sezonie, po 2:3 z Aluron Virtu Wartą w Zawierciu. Dla odmiany ekipa ze stolicy wygrała po raz drugi w obecnym sezonie; na inaugurację podopieczni Stephane Antigi ograli na Torwarze Cuprum Lubin (3:0).

Asseco Resovia – ONICO Warszawa 1:3 (18:25, 23:25, 25:23, 21:25)

Asseco Resovia: Rafael Redwitz, Jakub Jarosz, Rafał Buszek, Mateusz Mika, Marcin Możdżonek, David Smith – Luke Perry (libero) oraz Damian Schulz, Nicolas Szerszeń, Kawika Shoji, Łukasz Perłowski.
ONICO: Bartosz Kwolek, Antoine Brizard, Piotr Łukasik, Andrzej Wrona, Graham Vigrass, Rodrigues Rafael Araujo – Damian Wojtaszek (libero) oraz Mateusz Janikowski, Łukasz Wiese, Jan Nowakowski, Jakub Kowalczyk.