Puchar Europy: Dobre występy Waczyńskiego i Ponitki

Adam Waczyński i Mateusz Ponitka byli czołowymi koszykarzami swoich drużyn w 3. kolejce Pucharu Europy koszykarzy. Reprezentanci Polski mieli znaczący wkład w zwycięstwa ekip z Malagi i Kazania.

Unicaja Malaga wygrała na wyjeździe z węgierskim Mornar Bar 96:85. Waczyński, kapitan reprezentacji Polski, zdobył 13 punktów i był trzecim strzelcem hiszpańskiej ekipy. Grał przez 22 minuty, trafił trzy z sześciu rzutów zza linii 6,75 m, jeden z dwóch za dwa punkty oraz dwa z trzech rzutów wolnych. Miał też asystę. Najwięcej punktów dla Unicai zdobył reprezentant Gruzji Giorgi Szermadini - 26.

Mateusz Ponitka w zwycięskim spotkaniu na własnym parkiecie z Tofasem Bursa 95:72 zdobył 10 punktów, miał siedem zbiórek i trzy asysty. Przebywał na parkiecie 26 minut i trafił w tym czasie pięć z ośmiu rzutów za dwa punkty. Najskuteczniejszym zawodnikiem gospodarzy był Dmitrij Kułagin - 16 pkt. Gracze Lokomotiwu trafili osiem z 10 rzutów zza linii 6,75 m.

Po trzech meczach Lokomotiw  jest niepokonany i prowadzi w grupie B, w której występuje też Arka Gdynia. Unicaja odniosła drugą z rzędu wygraną i zajmuje drugą lokatę w grupie D.