Mimo że mistrzostwa świata mężczyzn już za nami, siatkarskich emocji z pewnością nie zabraknie. Ruszyła PlusLiga, w której występuje aż dwunastu złotych medalistów tego turnieju rozsianych po kilku czołowych ekipach. Po dwóch kolejkach liderem tabeli jest ZAKSA Kędzierzyn Koźle. Komplet punktów na koncie ma również ekipa ONICO Warszawa. Porażki nie zaznały także ekipy Jastrzębskiego Węgla i Chemika Bydgoszcz. Podopieczni trenera Jakuba Bednaruka nieoczekiwanie pokonali 3:2 w premierowym starciu mistrza Polski z Bełchatowa. Serię porażek zanotowała Asseco Resovia Rzeszów.

 

Wielką niespodzianką w turnieju mistrzostw świata pań było odpadnięcie Amerykanek z walki o trofeum. Obrończyniom tytułu pozostaje  jedynie rywalizacja o piąte miejsce. W grze pozostały jeszcze drużyny Serbii, Holandii, Włoch i Chin. Który z tych zespołów zdobędzie złoty medal?

 

Według zasad FIVB zwycięstwo w tak wielkim turnieju, jak mistrzostwa świata, nie jest wystarczającym argumentem do przyznania kwalifikacji olimpijskiej. Jak będzie wyglądała droga Biało-Czerwonych do Igrzysk Olimpijskich 2020 w Tokio?

 

Wszystkie tematy omówią szczegółowo Krzysztof Wanio i jego goście, a będą nimi wiceprezes Polskiego Związku Piłki Siatkowej Ryszard Czarnecki i eksperci Polsatu Sport Maciej Jarosz i Wojciech Drzyzga.

 

Magazyn #7strefa od godziny 17:00 w Polsacie Sport.