MŚ siatkarek: Amerykanki na piątym miejscu

Siatkarki Stanów Zjednoczonych pokonały w Jokohamie Japonię 3:1 (25:23, 25:16, 23:25, 25:23) w meczu o piąte miejsce mistrzostw świata. Turnieju jednak nie mogą uznać za udany, bo do Azji jechały by obronić złoty medal.

Amerykanki po dwóch dość pewnie wygranych setach, w trzeciej partii popełniły sporo błędów, co skwapliwie wykorzystały Japonki. Jeszcze na początku kolejnej odsłony Azjatki mogły mieć nadzieję na odwrócenie losów spotkania, bowiem prowadziły 5:2. Siatkarki Stanów Zjednoczonych szybko wyrównały, a dzięki świetnej grze m.in. w bloku i na zagrywce, w drugiej części seta wyraźnie dominowały.

Do wygranej mistrzynie świata sprzed czterech lat poprowadziła Kimberly Hill, która zdobyła 25 punktów. Dla gospodyń turnieju 16 "oczek" zanotowała Risa Shinnabe.

W sobotę w finale Serbki zmierzą się z Włoszkami (godz. 12.30), a o brązowy medal Holandia zagra z Chinami (godz.10.10).

Transmisja meczów MŚ siatkarek w Polsacie Sport Extra.