Bundesliga: Niemoc Lewandowskiego przełamana! Piszczek z bajeczną asystą

Bohaterami swoich zespołów w meczach ósmej kolejki Bundesligi zostali Robert Lewandowski i Łukasz Piszczek. Pierwszy z wymienionych popisał się dubletem i asystą w meczu przeciw VfL Wolfsburg (3:1), natomiast drugi wyróżnił się kapitalną asystą w meczu przeciwko VfB Stuttgart (4:0). Dla kapitana reprezentacji Polski było to pierwsze trafienie od 22 września. Poza składem "Wilków" na ten mecz znalazł się Jakub Błaszczykowski.

Z punktu widzenia polskiego kibica najbardziej istotne były mecze Fortuny Dusseldorf, Borussii Dortmund oraz przede wszystkim starcie VfL Wolfsburg z Bayernem Monachium. Pierwszy z wymienionych zespołów przeżył prawdziwy horror, gdy został "rozstrzelany" przez Eintracht Frankfurt! Aż pięć goli w tym spotkaniu strzelił dwudziestoletni Luka Jović, a dubletem popisał się Sebastien Haller i ostatecznie spotkanie zakończyło się wynikiem 7:1 dla Eintrachtu. Ciężką noc musiał zatem mieć stoper beniaminka Bundesligi Marcin Kamiński.

Wyczyn strzelenia pięciu goli w jednym meczu przypomina się również za każdym razem, gdy naprzeciw siebie stają drużyny VfL Wolfsburg i Bayernu Monachium. Nieco ponad trzy lata temu Robert Lewandowski właśnie w meczu przeciwko ekipie "Wilków" wpisał się na listę strzelców pięciokrotnie, jednak w odróżnieniu od Jovicia potrzebował na to jedynie dziewięciu minut!

W niedzielnym spotkaniu ekip byłego i obecnego kapitana reprezentacji Polski górą był ten drugi, któremu udało się w dodatku odblokować po niemal miesięcznej przerwie bez strzelenia gola. Lewandowski na listę strzelców wpisał się dwukrotnie jak również zaliczył asystę przy trafieniu Jamesa Rodrigueza. Wynik otworzył w 30. minucie, gdy wyszedł na czystą pozycję i posłał piłkę między nogi Koena Casteelsa. Na początku drugiej połowy wykorzystał zaś fatalny błąd jednego z obrońców i po minięciu próbującego ratować sytuację bramkarza, wbił piłkę do pustej bramki.

Bayernu nie powstrzymała czerwona kartka Arjena Robbena, gdyż nawet po niej wbili przeciwnikom jednego gola. Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 1:3. Występujący w ekipie z Wolfsburga Jakub Błaszczykowski nie znalazł się nawet w meczowej osiemnastce.

Swoje pięć minut miał również Łukasz Piszczek, którego Borussia Dortmund rozgromiła VfB Stuttgart 4:0. Polak wyróżnił się kapitalną asystą przy drugim trafieniu, gdy po rajdzie prawą stroną boiska wyłożył piłkę wbiegającemu w pole karne Marco Reusowi, a ten pokonał bezradnego Rona-Roberta Zielera. Na listę strzelców wpisali się ponadto Jadon Sancho, Paco Alcacer i Maximilian Philipp.

Wyniki sobotnich meczów 8. kolejki Bundesligi:

1.FC Nuernberg – TSG 1899 Hoffenheim 1:3 (1:0)

Bramki: Hanno Behrens 18 (k) - Reiss Nelson 50, 57, Adam Szalai 67

Bayer Leverkusen – Hannover 96 2:2 (1:1)

Bramki: Lars Bender 34, Karim Bellarabi 90+4 - Florent Muslija 25, Martins Felipe 54

Czerwona kartka: Martins Felipe (58, Hannover 96, za drugą żółtą)

FC Augsburg – RB Lipsk 0:0

VfB Stuttgart – Borussia Dortmund 0:4 (0:3)

Bramki: Jadon Sancho 3, Marco Reus 23, Paco Alcacer 25, Maximilian Philipp 85

VfL Wolfsburg – Bayern Monachium 1:3 (0:1)

Bramki: Wout Weghorst 63 – Robert Lewandowski 30, 49, James Rodriguez 72

Czerwona kartka: Arjen Robben (57, Bayern Monachium, za drugą żółtą)

Schalke 04 Gelsenkirchen - Werder Brema 0:2 (0:1)