ATP w Antwerpii: Pierwszy triumf Edmunda w karierze

Najwyżej rozstawiony Kyle Edmund wygrał halowy turniej na kortach twardych w Antwerpii (pula nagród 686 tys. euro), zdobywając pierwszy tytuł w karierze. Brytyjski tenisista w finale pokonał Francuza Gaela Monfilsa (6.) 3:6, 7:6 (7-2), 7:6 (7-4).

Odniesienie zwycięstwa zajęło 15. w rankingu ATP Edmundowi dwie godziny i 26 minut. W niedzielę stracił pierwszego seta w tej imprezie. W drodze do finału rozegrał jednak zaledwie dwa spotkania - na otwarcie miał tzw. wolny los, a jego ćwierćfinałowy rywal Białorusin Ilia Iwaszka oddał mecz walkowerem.

Wcześniej z 38. na światowej liście Monfilsem zmierzył się raz. W drugiej rundzie ubiegłorocznego Wimbledonu lepszy był Francuz, który ma na kocie siedem wygranych turniejów.

Brytyjczyk, który po raz drugi w karierze i w tym sezonie wystąpił w finale zawodów cyklu, przerwał tym samym dominację "Trójkolorowych" w Antwerpii. Przed rokiem triumfował tu Jo-Wilfried Tsonga, a dwa lata temu Richard Gasquet.

Wynik finału:

Kyle Edmund (W. Brytania, 1) - Gael Monfils (Francja, 6) 3:6, 7:6 (7-2), 7:6 (7-4).