Fortuna 1 Liga: Warta Poznań lepsza od Chrobrego Głogów

Piłkarze Warty Poznań pokonali Chrobrego Głogów 2:1 w ostatnim meczu 15. kolejki Fortuna 1 Ligi.

Od 4 meczów miano niepokonanej zachowuje Warta. Tak długiej serii punktowej beniaminek z Poznania jeszcze w tym sezonie nie miał. Podopieczni Petra Nemca po raz pierwszy w pełni wykorzystali atut własnego boiska sięgając po komplet punktów w starciu z Chrobrym. Jest to dla nich premierowe zwycięstwo w popularnym „Ogródku”. Wygrana nie przyszła jednak łatwo, bo to goście z Głogowa objęli prowadzenie w 16 minucie po trafieniu Oskara Repki. Jeszcze przed przerwą odpowiedział Wojciech Fadecki, a na początku drugiej połowy wynik na 2-1 dla Warty ustalił Łukasz Spławski.

Warta Poznań - Chrobry Głogów 2:1 (1:1)

Bramki: 0:1 Oskar Repka (16), 1:1 Wojciech Fadecki (40), 2:1 Łukasz Spławski (66-głową).

Żółte kartki: Bartosz Kalupa, Michał Grobelny.