PlusLiga: ONICO Warszawa z kompletem punktów!

Siatkarze ONICO Warszawa wygrali 3:1 z Aluron Virtu Wartą Zawiercie w meczu 3. kolejki PlusLigi. Podopieczni trenera Stephane Antigi odnieśli trzecie zwycięstwo w obecnym sezonie, mają na koncie komplet punktów i pozostają jedną z dwóch – obok ZAKSY Kędzierzyn-Koźle – niepokonanych ekip w siatkarskiej ekstraklasie.

W pierwszej partii błędy własne zawiercian (7:4) oraz szczelny blok (12:7) pozwoliły siatkarzom ze stolicy zbudować przewagę na początku. W dalszej części seta skuteczniejsi w ataku siatkarze ze stolicy spokojnie powiększali punktowy dystans. Po ataku Rafaela Rodriguesa de Araujo różnica wynosiła już dziesięć oczek (21:11). Ten sam zawodnik dał swej drużynie piłkę setową, którą za pierwszym podejściem wykorzystał Graham Vigrass, posyłając asa serwisowego na stronę rywali (25:17).

Drugi set również rozpoczął się od przewagi gospodarzy (8:5), i choć później rywale utrzymywali kontakt punktowy z rywalami (14:13), w dalszej części seta podopieczni trenera Stephane Antigi znów odskoczyli na kilka oczek i utrzymywali tę przewagę (18:15, 22:18). Gospodarze nadal byli skuteczni w ataku, lepiej grali blokiem, a przyjezdnym nie pomogło nawet udane wejście Grzegorza Boćka. Wynik tej części meczu na 25:21 ustalił atak Rodriguesa de Araujo.

W trzeciej odsłonie, po wyrównanym początku, gospodarze zaczęli budować przewagę (12:8, 15:10). Wydawało się, że spokojnie zmierzają po zwycięstwo, tymczasem to, co nastąpiło od stanu 16:12 było prawdziwą katastrofą siatkarzy ONICO. Dwa skuteczne ataki Boćka + cztery zerwane ataki gospodarzy + dwa bloki Krzysztofa Rejno dały osiem piłek z rzędu wygranych przez ekipę z Zawiercia i wynik 16:20! Na parkiecie pojawił się Bartosz Kwolek, przerwał serię rywali, ale zawiercianie nie zmarnowali szansy na przedłużenie meczu. Skuteczny atak Kamila Semeniuka zakończył tę partię (20:25).

Czwarty set upłynął pod znakiem zaciętej walki obu ekip, a prowadzenie przechodziło z rąk do rąk. Ogromną rolę odgrywała zagrywka. Asami serwisowymi popisali się Antoine Brizard (9:11),  Łukasz Wiese (11:12, 12:12), Bociek (13:14), Kwolek (19:17) i ponownie Bociek (23:22).  W nerwowej końcówce górą byli gospodarze, a spotkanie zakończył skuteczny atak Rodriguesa de Araujo (25:23).

Najwięcej punktów: Rafael Rodrigues de Araujo (20), Bartosz Kwolek (14), Graham Vigrass (12), Andrzej Wrona (10) – ONICO; Grzegorz Bociek (17), Kamil Semeniuk (10) – Aluron Virtu Warta. Gospodarze mieli przewagę w każdym elemencie, zdominowali rywali w bloku (13–3), lepiej punktowali w ataku (48–45) i zagrywką (6–3), popełnili jednak więcej błędów własnych (35–28). MVP:Rafael Rodrigues de Araujo (drugi raz w tym sezonie).

ONICO Warszawa – Aluron Virtu Warta Zawiercie 3:1 (25:17, 25:21, 20:25, 25:23)

ONICO: Antoine Brizard, Bartosz Kwolek, Piotr Łukasik, Rafael Rodrigues de Araujo, Graham Vigrass, Andrzej Wrona – Damian Wojtaszek (libero) oraz Sharone Vernon-Evans, Łukasz Wiese, Jakub Kowalczyk.
Aluron Virtu Warta: Bartosz Gawryszewski, Mateusz Malinowski, Michał Masny, Kamil Semeniuk, Łukasz Swodczyk, Marcin Waliński – Taichiro Koga (libero) oraz Grzegorz Bociek, Krzysztof Rejno, Arshdeep Dosanjh, Michał Żuk.

Wyniki, terminarz i plan transmisji 3. kolejki PlusLigi:

2018-10-19: ZAKSA Kędzierzyn-Koźle – Chemik Bydgoszcz 3:0 (25:15, 25:14, 25:18)
2018-10-20: PGE Skra Bełchatów – Trefl Gdańsk 3:2 (20:25, 25:23, 25:19, 16:25, 15:11)
2018-10-20: Indykpol AZS Olsztyn – MKS Będzin 3:0 (26:24, 25:23, 25:15)
2018-10-21: Jastrzębski Węgiel – Stocznia Szczecin 0:3 (22:25, 24:26, 25:27)
2018-10-21: Cuprum Lubin – Cerrad Czarni Radom 0:3 (18:25, 19:25, 25:27)
2018-10-21: ONICO Warszawa – Aluron Virtu Warta Zawiercie 3:1 (25:17, 25:21, 20:25, 25:23)
2018-10-22: Asseco Resovia – GKS Katowice (poniedziałek, godzina 18.00; transmisja – Polsat Sport).