PŚ w kolarstwie torowym: Dwa miejsca na podium padły łupem Polaków

Dwa miejsca na podium zajęli reprezentanci Polski w ostatnim dniu zawodów Pucharu Świata na torze kolarskim w podparyskim Saint-Quentin-en-Yvelines. Drugą lokatę w madisonie wywalczyli Wojciech Pszczolarski i Daniel Staniszewski, a trzecią w scratchu Daria Pikulik.

Od dwójki biało-czerwonych lepsi w stawce 17 ekip okazali się tylko Duńczycy Lasse Norman Hansen i Michael Morkov.

Polkę wyprzedziły Australijka Ashlee Ankudinoff i Brytyjka Megan Barker. W wyścigu scratch startowało 21 zawodniczek.

Tuż za podium uplasował się Mateusz Rudyk w sprincie, który w pojedynku o trzecie miejsce przegrał z Holendrem Jeffreyem Hooglandem 0:2. Wcześniej 23-letni zawodnik pobił rekord Polski na 200 metrów ze startu lotnego, uzyskując w kwalifikacjach czas 9,611, co było czwartym rezultatem tej fazy rywalizacji.

W sobotę trzecie miejsce wywalczył Krzysztof Maksel w keirinie.

Zawody w Saint-Quentin-en-Yvelines zainaugurowały rywalizację o Puchar Świata w sezonie 2018/19. Cały cykl składa się z sześciu imprez. Kolejna już za tydzień w kanadyjskim Morton.