Energa Basket Liga: Pierwsza wygrana Spójni Stargard

Spójnia Stargard odniosła pierwsze zwycięstwo po powrocie na najwyższy szczebel rozgrywek koszykarzy. W sobotę w Koszalinie beniaminek pokonał AZS 74:68 (13:16, 15:21, 16:20, 24:17).

W Koszalinie spotkały się zespoły, które w tym sezonie jeszcze nie zwyciężyły. Własna hala dawała małą przewagę graczom AZS-u, jednak na parkiecie dominowali przyjezdni. Do zwycięstwa poprowadził ich Amerykanin Anthony Hickey, zdobył 25 punktów, 5 razy zbierał piłkę z tablic, zaliczył też pięć przechwytów. Świetną zmianę dał Marcin Dymała, który po wejściu na boisko zdobył 16 punktów.

Goście doskonale zagrali w pierwszej połowie, wygrywając ją 42:28. Choć po przerwie ich przewaga topniała, to po końcowej syrenie cieszyli się z pierwszej od czternastu lat wygranej w ekstraklasie.

We wcześniej rozegranym sobotnim meczu historyczne zwycięstwo odnieśli koszykarze Polskiego Cukru Toruń. Pierwszy raz wygrali z Anwilem Włocławek na boisku rywala (79:76).