PŚ w kolarstwie torowym: Dwa siódme miejsca i rekord kraju polskich drużyn

Dwa siódme miejsca zajęli polscy kolarze torowi w drugim dniu zawodów Pucharu Świata w kanadyjskim Milton. Wywalczyły je drużyny kobieca i męska w sprincie. Ta pierwsza ponownie ustanowiła rekord kraju - 33,494.

Urszula Łoś i Marzena Karwacka dwukrotnie poprawiały rekord Polski. W przedpołudniowych eliminacjach miały czas 33,531 s, co było szóstym wynikiem w stawce 17 drużyn. W pierwszej rundzie pojechały jeszcze szybciej, uzyskując 33,494, ale przegrały z ekipą Holandii (33,229). Rezultat ten wystarczył do zajęcia siódmej lokaty.

Zwyciężyły Australijki Kaarle McCulloch i Stephanie Morton, które w finale czasem 32,456 pokonały drużynę Niemiec (32.693).

Siódmą lokatę w sprincie drużynowym mężczyzn wywalczyli Maciej Bielecki, Mateusz Rudyk i Rafał Sarnecki (44,250). Polacy przegrali w pierwszej rundzie z zawodową grupą holenderską (ekipy profesjonalne mogą startować w zawodach Pucharu Świata obok krajowych reprezentacji) Beat Cycling Club (43,251).

W pojedynku o złoto holenderski team (43,306) przegrał z reprezentacją swego kraju (42,828).