PŚ w kolarstwie torowym: Łoś znów z rekordem Polski

Urszula Łoś pobiła rekord Polski na 200 metrów ze startu lotnego. 10,926 sekundy osiągnęła w eliminacjach sprintu podczas zawodów Pucharu Świata w kanadyjskim Milton. Wynik dał zawodniczce z Grudziądza 16. miejsce i awans do fazy pucharowej.

Łoś po raz pierwszy w karierze złamała barierę 11 sekund. Poprzedni rekord kraju, ustanowiony przez nią dwa tygodnie temu w Pruszkowie, wynosił 11,093 s.

W piątek Łoś i Marlena Karwacka dwukrotnie poprawiały rekord Polski w sprincie drużynowym, osiągając w eliminacjach 33,531 i w pierwszej rundzie - 33,494 s. Polki zajęły w tej konkurencji siódmą lokatę. Zwyciężyły Australijki Kaarle McCulloch i Stephanie Morton, które w finale czasem 32,456 pokonały drużynę Niemiec (32.693).

Siódmą lokatę w sprincie drużynowym mężczyzn wywalczyli Maciej Bielecki, Mateusz Rudyk i Rafał Sarnecki (44,250). Polacy przegrali w pierwszej rundzie z zawodową grupą holenderską (ekipy profesjonalne mogą startować w zawodach Pucharu Świata obok krajowych reprezentacji) Beat Cycling Club (43,251).

W pojedynku o złoto holenderski team (43,306) przegrał z reprezentacją swego kraju (42,828).