MotoGP: Vinales najszybszy w Australii, kolizja Marqueza

Moto

Hiszpan Maverick Vinales (Yamaha) wygrał wyścig w klasie MotoGP podczas Grand Prix Australii na torze Phillip Island. Jego rodak Marc Marquez (Honda), który już zapewnił sobie tytuł mistrza świata, nie ukończył niedzielnej rywalizacji. Vinales wyprzedził Włochów: Andreę Iannone (Suzuki) i Andreę Dovizioso (Ducati).

Marquez, który piąte w karierze mistrzostwo świata w MotoGP zapewnił sobie tydzień temu po zwycięstwie w Japonii, tym razem nie dojechał do mety. Przy prędkości 280 km/godz miał kolizję z Francuzem Johannem Zarco (Yamaha); zawodnikom nic groźnego się nie stało.

Zobacz kolizję Marqueza z Zarco w załczonym materiale wideo.

W klasie Moto2 na antypodach triumfował reprezentant Republiki Południowej Afryki Brad Binder (KTM), który umocnił się na trzeciej pozycji w klasyfikacji generalnej - 193 pkt. Walczący o tytuł Francesco Bagnaia (Kalex, 288 pkt) i Portugalczyk Miguel Oliveira (KTM, 252) zajęli odległe lokaty, odpowiednio, 12. i 11.

Natomiast w Moto3 najlepszy w niedzielę był Hiszpan Albert Arenas (KTM), który w mistrzostwach świata jest dziewiąty. Jego liderujący rodak Jorge Martin (Honda) zakończył zawody na piątej lokacie.

Kolejny wyścig 4 listopada na torze Sepang w Malezji.