Druga porażka Stelmetu w Lidze VTB. Kazachowie górą w Zielonej Górze

Prowadzona przez trenera Emila Rajkovicia BC Astana pokonała w Zielonej Górze Stelmet Eneę BC Zielona Góra 91:82 w kolejnym meczu Ligi VTB.

Goście świetnie weszli w ten mecz - po trafieniu J.J. O’Briena prowadzili już 9:2. Później ta przewaga po rzutach wolnych tego samego zawodnika wzrosła do 11 punktów. Sygnał do odrabiania strat dali Darko Planinić i Łukasz Koszarek, ale po trafieniach Michaela Jenkinsa pierwsza kwarta zakończyła się wynikiem 23:14. W drugiej kwarcie nadal nieźle prezentował się Koszarek, a po akcjach Borisa Savovicia i Przemysława Zamojskiego gospodarze zbliżyli się na trzy punkty. Ostatecznie po pierwszej połowie było jednak 43:35 dla Astany.

W trzeciej kwarcie drużyna z Kazachstanu kontrolowała sytuację na parkiecie. Stelmet Enea - głównie dzięki Łukaszowi Koszarkowi i Adamowi Hrycaniukowi - miał swoje zrywy, ale one nie zagrażały rywalowi. Po serii 10:0 i rzutach wolnych Nikolaya Bazhina zespół trenera Emila Rajkovicia prowadził 69:53. Czwarta kwarta już niczego nie zmieniła, chociaż ambitnie o lepszy wynik walczyli Michał Sokołowski i Boris Savović. Ostatecznie to Astana wygrała w Zielonej Górze 91:82.

Stelmet Enea BC Zielona Góra - BC Astana 82:91 (14:23, 21:20, 18:26, 29:22)

Stelmet Enea: Koszarek 16, Savović 16, Sokołowski 11, Zamojski 8, Hrycaniuk 8, Starks 7, Mokros 6, Planinić 4, DeVoe 4, Sakić 2, Matczak 0

Astana: O'Brien 23, Clemmons 18, Grosselle 14, Jenkins 10, Horton 10, Marchuk 6, Bazhin 4, Zhigulin 4, Yergali 2, Shcherbak 0