Puchar Polski: Pewne zwycięstwo i udany rewanż Śląska

W jednym z wtorkowych meczów 1/16 finału Pucharu Polski doszło do starcia pierwszoligowej Bytovii Bytów z grającym w Lotto Ekstraklasie Śląskiem Wrocław. Oba zespoły mierzyly się ze sobą w tych rozgrywkach dwa lata temu i wówczas ci pierwsi sprawili dużą niespodziankę. Tym razem było inaczej, przyjezdni pewnie wygrali 3:0 i zapewnili sobie awans do kolejnej rundy.

Końcowy wynik nie do końca odzwierciedla przebieg tej rywalizacji. Zwłaszcza w pierwszym kwadransie dobrze spisywali się gospodarze. Świadczą o tym uderzenia z dystansu, które kończyły się na słupku i poprzeczce.

W kolejnych minutach to wrocławianie powoli przejmowali inicjatywę. Podopieczni Tadeusza Pawłowskiego zaskoczyli swoich rywali w 38. minucie, kiedy wyprowadzili kontratak. Z prawego skrzydła świetnie dośrodkował Łukasz Broź, do piłki dopadł Damian Gąska, który przymierzył głową, i dał prowadzenie swojej ekipie.

Kilka minut później było już 2:0. Fatalny błąd przy swoim polu karnym popełnił Jakub Kuzdra, który stracił piłkę na rzecz Macieja Pałaszewskiego, który zdecydował się na dośrodkowanie. Futbolówka uderzyła w słupek, następnie odbiła się od pleców stojącego w bramce Mateusza Oszmańca i wpadła do siatki.

W drugiej połowie scenariusz wyglądał bardzo podobnie. Pierwsze minuty należały do miejscowych. Swoje szanse miał Gracjan Jaroch oraz Bartosz Wolski, ale ich strzały były niecelne.

Po wyrównanej grze wydawało się, że od 76. minuty to Bytovia narzuci ton tej rywalizacji, ponieważ nierozważnie zachował się pod swoim polem karnym Igors Tarasovs, który stracił piłkę i próbował ratować sytuację faulując Jarochę. Sędzia podyktował rzut wolny dla miejscowych i pokazał defensorowi gości czerwoną kartkę.

Paradoksalnie to wrocławianie w ostatnim kwadransie sprawiali lepsze wrażenie i koniec końców zanotowali trzecie trafienie, a drugie autorstwa Gąski, który oddał świetny strzał z dystansu, niemal w samo okienko. Tym samym zawodnik Śląska ustalił wynik na 3:0, zapewniając awans przedstawicielowi Lotto Ekstraklasy do następnej rundy Pucharu Polski.

Bytovia Bytów - Śląsk Wrocław 0:3 (0:2)

Bramki: Gąska 38, 82, Oszmaniec 43 (s)

Bytovia: Mateusz Oszmaniec - Jakub Kuzdra, Maciej Dampc, Łukasz Wróbel, Dawid Witkowski - Bartosz Wolski (73. Kacper Chodyna), Sławomir Duda (46. Mateusz Kuzimski) - Maksymilian Hebel (60. Filip Burkhardt), Juliusz Letniowski, Michał Jakóbowski - Gracjan Jaroch

Ślask: Jakub Wrąbel - Łukasz Broź, Igors Tarasovs, Wojciech Golla, Mateusz Cholewiak - Robert Pich (80. Piotr Celeban), Augusto, Maciej Pałaszewski, Damian Gąska, Farshad (58. Mateusz Radecki 58.) - Arkadiusz Piech (77. Marcin Robak)

Relacja zakończona

Koniec meczu! Śląsk Wrocław zrewanżował się Bytovii za porażkę w Pucharze Polski dwa lata temu i wywalczył awans do kolejnej rundy tych rozgrywek. Dziękujemy za śledzenie relacji!

Sędzia dolicza trzy minuty do regulaminowego czasu gry.

Śląsk blisko czwartej bramki. W ogóle nie widać, że goście grają w osłabieniu.

Goool!!! Znakomite uderzenie Gąski z dystansu, który przymierzył niemal w same okienko. Mimo gry w osłabieniu, Śląsk dopełnia formalności.

Bardzo dobra okazja dla wrocławian. W pole karne wpadł Gąska i oddał mocny strzał, ale prosto w dobrze ustawionego Oszmańca.

Piotr Celeban za Roberta Picha w ekipie Śląska.

Z wolnego huknął Brukhardt, który trafił Picha. Ten leżał przez chwilę znokautowany.

Zmiana we Wrocławiu. Marcin Robak za Piecha.

Czerwona kartka dla Tarasovsa! Obrońca Śląska stracił piłkę przed swoim polem karnym i ratował się faulem na Jarochu!

Kacper Chodyna za Bartosza Wolskiego w Bytovii.

Strzał Kuzdry z dystansu, ale... bez komentarza.

To mogła być bramka kontaktowa Bytovii. Dośrodkowanie z wolnego Filipa Burkhardta, a piłkę trącił Kuzimski, który głową minimalnie chybił.

Rzut z autu na wysokości pola karnego Bytovii. Wrzutkę przedłużył Tarasovs, a do piłki dopadł Piech, który oddał strzał prawie z zerowego kąta i wywalczył rzut rożny.

Dośrodkowanie Kuzdry w pole karne, ale przy próbie strzału skiksował Kuzimski.

Dobre dośrodkowanie w pole karne. Oszmaniec chciał wypiąstkować piłkę, ale uprzedził go Tarasovs, który musnął futbolówkę głową, ale nie zdołał jej skierować do bramki.

Piech faulowany na lewym skrzydle nieopodal pola karnego Bytovii.

Jakubowski przyjął piłkę na klatkę piersiową i oddał mocny strzał z woleja przed polem karnym Śląska, lecz futbolówka powędrowała nad bramką.

Druga zmiana wśród gospodarzy. Za Hebla pojawia się Filip Burkhardt.

Zmiana w ekipie Śląska. Mateusz Radecki pojawił się za Farshada.

Mocny strzał Letniowskiego z dystansu, ale broni Wrąbel.

Golla znowu bardzo dobrze interweniuje wślizgiem przed swoim polem karnym, zapobiegając groźnej akcji rywala.

Sprytne rozegranie rzutu wolnego Bytovii. Odegranie piłki po ziemii do nadbiegającego w pole karne Wolskiego, ale jego uderzenie obok słupka. Zmarnowana dogodna sytuacja.

Zagranie piłki ręką Brozia na skrzydle blisko pola karnego Śląska.

Znakomita szansa dla Bytovii. Dwie próby Jarocha, ale pierwsza zablokowana, a po drugiej piłka powędrowała nad bramką.

Zaczynamy drugą połowę!

Przed drugą połową mamy jedną zmianę. Mateusz Kuzimski za Sławomira Dudę w ekipie Bytovii.

Koniec pierwszej połowy! Do przerwy Śląsk Wrocław prowadzi z Bytovią Bytów 2:0 po trafieniach w samej końcówce. Początek meczu należał do gospodarzy, ale w dalszej fazie było już znacznie gorzej.

Mogło być 3:0 dla Śląska! Znowu błąd defensywy gospodarzy, ale swoich kolegów dwukrotnie uratował Oszmaniec, który popisał się znakomitymi interwencjami.

Goool!!! Bardzo duży błąd Kuzdry, który stracił piłkę blisko swojego pola karnego. Futbolówkę przejął Pałaszewski, który dośrodkował z lewego skrzydła. Piłka odbiła się od słupka, a następnie od pleców Oszmańca i wpada do siatki. Gol samobójczy!

Rzut wolny dla Bytovii blisko pola karnego Śląska. Strzał Hebla obok muru, ale również obok bramki.

Z dużego dystansu kąśliwy strzał oddał Wróbel, ale broni bramkarz Śląska, Wrąbel.

Goool!!! Kontra Śląska Wrocław i bramka! Autorem trafienia Damian Gąska, który oddal strzał głową. Z prawego skrzydła świetnie dośrodkował Broź.

Przed chwilą rzut rożny dla Bytovii, ale bez konsekwencji dla Śląska.

Częściej przy piłce zdecydowanie znajdują się przyjezdni.

Od dobrych kilku minut brakuje klarownych sytuacji.

Dośrodkowanie Brozia z prawego skrzydła w pole karne Bytovii, ale nie sięgnął piłki Piech.

Strzał Gąski nad murem, ale piłka zatrzymała się na górnej siatce.

Rzut wolny dla Śląska po faulu Wolskiego na Piechu kilka metrów od pola karnego Bytovii. Dobra szansa dla podopiecznych Tadeusza Pawłowskiego.

Złe wykonanie tego stałego fragmentu gry. Od bramki Śląsk.

Szybko przenosimy się pod pole karne Śląska. Rzut rożny dla gospodarzy.

Błąd Oszmańca, który łapiąc piłkę po dośrodkowaniu wyrzucił się za linię końcową i będzie kolejny rzut rożny dla gości.

Wybijają piłkę miejscowi.

Akcja Farshada i będzie rzut rożny dla Śląska.

Piech wpadł w pole karne, ale walcząc o piłkę faulował w ataku.

Gospodarze bardzo swobodnie i bez kompleksów radzą sobie w tym spotkaniu.

Fenomenalna akcja Bytovii i poprzeczka! Najlepsi piłkarze świata nie powstydziliby się tego rozegrania na jeden, dwa kontakty oraz uderzenie zza pola karnego Letniowskiego, które obiło aluminium.

Dośrodkowanie w pole karne, ale zabrakło wykończenia. Od bramki grę rozpocznie Śląsk.

Rzut wolny blisko pola karnego Śląska dla Bytovii.

Od pierwszych minut oglądamy bardzo żywe tempo. Akcja przenosi się z jednego pola karnego na drugie.

Śląsk przejął inicjatywę. Z dystansu uderzył Pałaszewski, ale nad poprzeczką.

Jakubowski oddał precyzyjny płaski strzał zza pola karnego, ale futbolówka zatrzymała się na słupku. Było blisko niespodziewanego otwarcia!