PlusLiga: ZAKSA nadal niepokonana! Indykpol nie sprawił niespodzianki

ZAKSA Kędzierzyn-Koźle pokonała na wyjeździe 3:1 (25:22, 30:28, 23:25, 25:16) Indykpol AZS Olsztyn w pierwszym meczu piątej kolejki PlusLigi. Wicemistrzowie Polski pozostają jedyną niepokonaną drużyną w rozgrywkach.

Kędzierzynianie od początku sezonu radzili sobie znakomicie. Wygrali wszystkie mecze, a nie mieli wcale najłatwiejszych przeciwników. Podopieczni Andrei Gardiniego pokonali po 3:0 m.in. Stocznię Szczecin i Trefla Gdańsk. Olsztynianie sprawili w ostatnich tygodniach już kilka niespodzianek. Największą z nich było zwycięstwo bez straty seta nad PGE Skrą Bełchatów. Zespół Indykpolu nie zamierzał jednak spocząć na laurach.

Pierwszy set doskonale rozpoczął się dla gospodarzy. Skutecznym atakiem z lewego skrzydła popisał się Serhij Kapelus. Kędzierzynianie szybko odpowiedzieli kapitalnym atakiem z szóstej strefy Sama Deroo. Przy stanie 6:5 dla ZAKSY Mateusz Sacharewicz zanotował asa serwisowego i od tego momentu ZAKSA zaczęła budować przewagę. W ofensywie doskonale radził sobie Aleksander Śliwka. Na środku błyszczał też Mateusz Bieniek. W końcówce olsztynianie zniwelowali przewagę, lecz po błędzie serwisowym Marcela Luxa musieli uznać wyższość przyjezdnych w pierwszym secie 22:25.

Po niezwykle wyrównanym początku drugiej odsłony na dwupunktowe prowadzenie wyszli olsztynianie. Przyjezdni szybko zniwelowali przewagę. Gospodarze nie zamierzali jednak oddać rywalom kolejnego seta. Prowadzili już 24:22, lecz nie potrafili postawić „kropki nad i”. Po emocjonującej końcówce zakończonej na przewagi podopieczni Andrei Gardiniego zapisali na swoim koncie zwycięstwo w kolejnej partii.

Od początku trzeciej seta do głosu doszli gospodarze, którzy prowadzili grę i kiedy wydawało się, że bez trudu rozstrzygną ją na swoją stronę, do gry wrócili kędzierzynianie. Dzięki świetnej serii odrobili straty, ale w decydującym momencie czegoś im zabrakło, przez co przegrali 23:25.

To ewidentnie ich podrażniło, gdyż w czwartej partii totalnie zdominowali olsztynian, wygrywając do 16.

Indykpol AZS Olsztyn – ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 1:3 (22:25, 28:30, 25:23, 16:25)

Indykpol AZS: Marcel Lux, Miłosz Zniszczoł, Paweł Woicki, Serhij Kapelus, Sebastian Warda, Jan Hadrava, Michał Żurek oraz Mateusz Kańczok, Robbert Andringa, Denis Kalinin, Paweł Pietraszko, Radosław Gil, Jakub Urbanowicz, Jakub Zabłocki (L)

ZAKSA: Łukasz Kaczmarek, Aleksander Śliwka, Mateusz Bieniek, Benjamin Toniutti, Sam Deroo, Mateusz Sacharewicz, Paweł Zatorski (L) oraz Przemysław Stępień, Brandon Koppers

MVP: Mateusz Bieniek