Fortuna 1 Liga: ŁKS zmiażdżył Odrę. Trzeci samobój obrońcy w sezonie

ŁKS Łódź nie ma litości dla kolejnych rywali w Fortuna 1 Lidze. Tym razem o sile beniaminka przekonali się piłkarze z Opola, którzy po fatalnej drugiej połowie przegrali przy Alei Unii Lubelskiej aż 1:5. Jedyne trafienie dla pokonanych było dziełem Jana Sobocińskiego z ŁKS-u, który już po raz trzeci w tym sezonie trafił do własnej siatki.

W pierwszej połowie opolanom udawało się utrzymać bezbramkowy remis do 38. minuty, gdy wynik spotkania otworzył Bartosz Widejko. Prawdziwy pogrom Odry miał jednak miejsce po przerwie. Już po sześciu minutach drugiej odsłony do bramki gości trafił Dani Ramirez, podwyższając prowadzenie łodzian na 2:0.

W 53. minucie było już tylko 2:1 dla gospodarzy, bowiem piłkę do własnej siatki skierował Jan Sobociński. Dla 20-latka był to już trzeci gol samobójczy w tym sezonie. Pierwszego strzelił 18 sierpnia w przegranym starciu z Garbarnią w Krakowie. Drugiego już przed własną publicznością w wygranym pojedynku z Wigrami 6 października. Okazuje się, że przy alei Unii Sobocińskiemu samobóje uchodzą płazem, bo w meczu z Odrą także udało się wygrać i to bardzo przekonująco.

Już chwilę po golu Sobocińskiego, do właściwej siatki trafił inny obrońca ŁKS-u Artur Bogusz. W 62. minucie bramkę na 4:1 zdobył zaś Rafał Kujawa, który w ostatnich tygodniach jest zabójczo skuteczny i ma już pięć trafień w Fortuna 1 Lidze. Dzieła zniszczenia Odry dopełnił w 74. minucie kolejny defensor łodzkiego klubu Maksymilian Rozwandowicz, który wykorzystał rzut karny i po raz czwarty trafił w lidze.

Po pierwszej rundzie rozgrywek na prowadzeniu jest Raków Częstochowa.

ŁKS Łódź - Odra Opole 5:1 (1:0)

Bramki: Bartosz Widejko (38.), Dani Ramirez (51.), Jan Sobociński (53-samobójcza), Artur Bogusz (54.), Rafał Kujawa (62.), Maksymilian Rozwandowicz (74. karny).

ŁKS: Michał Kołba, Artur Bogusz, Maksymilian Rozwandowicz, Jan Sobociński, Bartosz Widejko, Lukas Bielak, Patryk Bryła (65' Wojciech Łuczak), Łukasz Piątek, Piotr Pyrdoł, Rafał Kujawa (76' Jewhen Radionow), Dani Ramirez (72' Maciej Wolski)

Odra Opole: Michał Szromnik, Rafał Brusiło, Piotr Żemło (86' Paweł Baranowski), Mateusz Bodzioch, Dudu Paraiba, Krzysztof Janus, Mateusz Czyżycki, Jakub Habusta, Rafał Niziołek (68' Sebastian Bonecki), Mariusz Rybicki, Ivan Martin

Żółte kartki: Żemło, Paraiba, Bodzioch