W półfinale Wang pokonała Hiszpankę Garbine Muguruzę 6:2, 6:0, a Barty wygrała z Niemką Julią Goerges 4:6, 6:3, 6:2.

 

Wang wystąpiła w sobotę na skutek kontuzji Amerykanki Madison Keys, która zgłosiła uraz kolana i wycofała się z rywalizacji. Piertownie to Keys miała być rywalką Muguruzy.

 

W turnieju bierze udział 12 singlistek w czterech grupach i sześć debli. Są to zawodniczki z bezpośredniego zaplecza światowej czołówki. Osiem najlepszych tenisistek tego roku w minionym tygodniu walczyło w kończącej sezon imprezie masters - WTA Finals. W Singapurze triumfowała Ukrainka Jelina Switolina.

 

W deblu Alicja Rosolska i Mihaela Buzarnescu, choć w piątek pokonały reprezentantki gospodarzy Qianhui Tang i Fangying Xun 6:2, 6:2, nie awansowały do finału. Z "grupy liliowej" o tytuł zagrają Shuko Aoyama i Lidzija Marozawa.

 

Awans polsko-rumuńskiego duetu zależał od rezultatu innego spotkania, w którym w sobotę Tang i Xun zmierzyły się z parą japońsko-białoruską Aoyama - Marozawa. Polka i Rumunka znalazłby się w finale tylko wtedy, gdyby Aoyama i Marozawa przegrały w dwóch setach, a także nie zdobyły w nich więcej niż pięć gemów.

 

Wynik nie był jednak korzystny dla Rosolskiej i Buzarnescu, gdyż Aoyama i Marozawa uległy rywalkom 6:3, 3:6, 6-10. W tej sytuacji polsko-rumuński duet odpadł z turnieju.

Wyniki półfinałów gry pojedynczej:
  
  Qiang Wang (Chiny, 11) - Garbine Muguruza (Hiszpania, 7) 6:2, 6:0
  Ashleigh Barty (Australia, 9) - Julia Goerges (Niemcy, 5) 4:6, 6:3, 6:2