Wygrana Ajaksu Amsterdam z Willem II Tilburg

Piłkarze Ajaksu Amsterdam dopisali sobie kolejne trzy punkty. W 11. kolejce Eredivisie wygrali u siebie z Willem II Tilburg 2:0. Obie bramki padły przed przerwą.

Podopieczni Erika ten Haga byli murowanym faworytem tego spotkania. Tym bardziej, że ich rywale na kolejne zwycięstwo w Eredivisie czekają od 26 sierpnia.

Gospodarze otworzyli wynik w 11. Minucie, kiedy Timona Wellenreuthera po podaniu Davida Neresa uderzeniem z pierwszej piłki pokonał Kasper Dolberg. Później na listę strzelców wpisał się Frenkie de Jong, który po zagraniu Nicolasa Tagliafico także oddał natychmiastowy strzał. Więcej goli nie padło.

We wcześniejszym spotkaniu PSV Eindhoven pokonało Vitesse Arnhem 1:0. Goście od 14. minuty musieli sobie radzić w dziesiątkę po tym, jak czerwoną kartkę obejrzał Danilho Doekhi.

PSV Eindhoven - Vitesse Arnhem 1:0 (0:0)

Bramka: Luuk de Jong 69

Czerwona kartka: Danilho Doekhi (14, Vitesse Arnhem)

Ajax Amsterdam - Willem II Tilburg (2:0)

Bramki: Kasper Dolberg 11, Frenkie de Jong 22

W załączonym materiale skrót meczu Ajax Amsterdam - Willem II Tilburg.