Hiszpańskie media: Piątek pod lupą Realu i Barcelony

Jak donoszą hiszpańskie media wysłannicy Realu Madryt i FC Barcelony byli obecni na ostatnim wyjazdowym meczu Genoi CFC z Interem Mediolan. Przedstawiciele potęg La Liga wybrali się w sobotę na San Siro, aby obserwować poczynania Krzysztofa Piątka. Polak pojawił się na murawie w drugiej połowie, ale jego zespół przegrał aż 0:5.

Według dziennikarzy gazety "Don Balon", skauci odwiedzili Włochy ze względu na polskiego napastnika, któremu chcieli przyjrzeć się bliżej. Okazja do tego pojawiła się na początku drugiej połowy, ponieważ 23-latek po raz pierwszy w tym sezonie rozpoczął mecz na ławce rezerwowych. Niestety w tym meczu wychowanek Lechii Dzierżoniów, jak i cała drużyna "Grifone" była tylko cieniem dla rozpędzonego Interu.

Wysoka porażka i brak goli Piątka z mocniejszymi rywalami w ostatnich tygodniach nie wróżą dobrze jego rozwojowi. Bezpośredni wpływ na gorszą skuteczność snajpera może mieć fakt zmiany trenera w klubie ze stolicy Ligurii i nowe warianty oraz obowiązki Polaka. Po jedenastu kolejkach Genoa zajmuje 13. miejsce w tabeli Serie A. Piątek z dziewięcioma golami na koncie prowadzi w klasyfikacji strzelców.