Liga Mistrzów: Wielkie emocje i podział punktów w Neapolu!

Piłkarze SSC Napoli oraz Paris Saint Germain długo kazali czekać kibicom na emocje we wtorkowym spotkaniu na Stadio San Paolo, ale kiedy w końcu rozkręcili się, wówczas stworzyli kapitalne widowisko, w którym mogło paść wiele bramek. Ostatecznie jeden ze szlagierów 4. kolejki fazy grupowej Ligi Mistrzów skończył się remisem 1:1.

W pierwszym starciu obu drużyn na Parc des Princes również padł remis, ale 2:2. W rewanżu w pierwszej połowie nie działo się zbyt, bowiem oba zespoły zagrały nieco zachowawczo. Wydawało się, że jedni i drudzy zejdą do szatni z bezbramkowym rezultatem, ale w samej końcówce to przyjezdni objęli prowadzenie. Znakomicie w polu karnym rywala zachował się Kylian Mbappe, który zagrał piłkę do nadbiegającego Juana Bernata, a ten z najbliższej odległości pokonał Davida Ospine.

Można jedynie zastanowić się co w szatni swoim zawodnikom powiedział Carlo Ancelotti, ponieważ jego podopieczni wyszli w drugiej połowie kompletnie odmienieni. Przez pierwsze dwadzieścia minut dominacja Napoli nad PSG była wręcz ogromna. Bramka dla gospodarzy wisiała w powietrzu i tylko dobre lub bardzo dobre interwencje Gianluigiego Buffona ratowały mistrzów Francji od utraty gola.

Ten jednak padł w 63. minucie za sprawą Lorenzo Insigne, który wykorzystał rzut karny podyktowany za faul na Jose Callejonie. Błąd w tej sytuacji popełnił Thiago Silva, który nie opanował piłki, a próbując naprawić swoją pomyłkę, powalił Hiszpana.

Kilka minut później na murawie zameldował się Piotr Zieliński, który jednak zagrał bezbarwnie. Swojej szansy nie dostał Arkadiusz Milik, który przesiedział mecz na ławce rezerwowych. W samej końcówce to PSG przejęło inicjatywę, a najlepszą okazję miał Mbappe, którego uderzenie z kilku metrów minęło dalszy słupek bramki Ospiny.

Ostatecznie skończyło się na remisie 1:1 i podziale punktów, który sprawia, że po czterech kolejkach w grupie C wszystkie drużyny mają szansę na awans do fazy pucharowej. W następnej serii gier Napoli zmierzy się u siebie z Crveną zvezda Belgrad, natomiast PSG na własnym boisku podejmie FC Liverpool.

SSC Napoli - Paris Saint Germain 1:1 (0:1)
Bramki: Insigne 63 (k) - Bernat 45+2

Napoli: David Ospina - Mario Rui, Kalidou Koulibaly, Raul Albiol, Nikola Maksimović (76. Elseid Hysaj) - Fabian Ruiz (71. Piotr Zieliński), Marek Hamsik, Allan - Lorenzo Insigne, Dries Mertens (83. Adam Ounas), Jose Callejon

PSG: Gianluigi Buffon - Juan Bernat, Marquinhos, Thiago Silva, Thilo Kehrer (90+2. Maxim Choupo-Moting) - Marco Verratti, Julian Draxler, Angel Di Maria (77. Edinson Cavani), Thomas Meunier (73. Persnel Kimpembe) - Neymar, Kylian Mbappe

Żółte kartki: Ruiz - Mbappe, Kehrer, Verratti, Neymar

Skrót meczu w załączonym materiale wideo.

Relacja zakończona

Koniec! To był naprawdę bardzo emocjonujący mecz, który kończy się remisem 1:1. Po 4. kolejce fazy grupowej wszystkie zespoły w grupie C są nadal w grze o awans do 1/8 finału Champions League. Dziękujemy za śledzenie relacji!

Ostatnia zmiana. Za Kherera pojawia się Maxim Choupo-Moting.

Żółta kartka tym razem dla Neymara za dyskusje z arbitrem, który dolicza cztery minuty.

Żółta kartka dla Verrattiego za faul na Ounasie.

Strzał z woleja z dystansu Callejona, ale niecelny.

Znakomita szansa zmarnowana przez Mbappe, który dostał piłkę na dziewiątym metrze w polu karnym, ale uderzył obok słupka.

Za Mertensa na murawie zameldował się Adam Ounas. To oznacza, że nie zobaczymy dzisiaj Arkadiusza Milika.

Leży na boisku Mertens, który doznał kontuzji.

Wśród gości Cavani za Di Marię. Na stadionie Napoli rozległy się brawa.

Kolejna zmiana. Za Maksimovicia w Napoli pojawi się Hysaj.

Kimpembe za Meuniera w PSG.

Spora kontrowersja. Bernat prawdopodobnie był faulowany w polu karnym przez Maksimovicia, ale arbiter nie wskazał na wapno.

Z boiska schodzi Fabian Ruiz, a w jego miejsce reprezentant Polski.

Trochę później niż w Paryżu, ale za chwilę na boisku zamelduje się Piotr Zieliński.

Bernat miał sporo miejsca w polu karnym Napoli, ale jego dośrodkowanie nie znalazło adresata.

Co powiedział w szatni swoim zawodnikom Carlo Ancelotti? Jego zespół w drugiej połowie wygląda bardzo dobrze.

Goool!!! Insigne doprowadza do remisu!

Rzut karny dla Napoli! Fatalny błąd Thiago Silvy, który nie opanował piłki. Dopadł do niej Callejon, który został powalony przez Brazylijczyka oraz Buffona, który próbował ratować sytuację.

Strzał głową Neymara, ale dobrze ustawiony Ospina.

Szybko przenosimy się w pole karne PSG! Trwa oblężenie bramki Buffona, który znowu był zmuszony do interwencji.

Kontra PSG. Neymar otrzymał prostopadłe zagranie od Mbappe. Brazylijczyk był delikatnie pociągany za koszulkę i miał pretensje do sędziego, że ten nie odgwizdał faulu.

Strzał z dystnasu Ruiza, ale obok słupka.

Co tu się dzieje! Zamieszanie pod bramką Buffona i znowu Napoli o krok od wyrównania.

To powinno być 1:1! Mertens odgrywa w polu karnym do niepilnowanego Callejona, ale jego strzał w ostatniej chwili zablokowany.

I znowu Buffon! Tym razem próba przelobowania Włocha, ale ten wyciągnął się jak struna!

Szybka rehabilitacja Buffona! Strzał zza pola karnego Mertensa po długim rogu, ale Gigi wybija piłkę do boku. Rzut rożny.

Niepewna interwencja Buffona, który wypuścił piłkę z rąk po dośrodkowaniu. Rzut rożny dla Napoli i strzał głową Maksimovicia, ale nad poprzeczką.

Strzał Brazylijczyka w mur.

Rzut wolny dla PSG blisko pola karnego Napoli. Przy piłce Neymar.

Zaczynamy drugą połowę! Oba zespoły bez zmian.

Czy ten wynik sprawi, że w drugiej połowie zobaczymy Piotra Zielińskiego i Arkadiusza Milika?

Koniec pierwszej połowy! Jeszcze dodatkowo żółtą kartką ukarany został Fabian Ruiz, który podobnie jak jego koledzy, miał pretensje, że sędzia pozwolił przyjezdnym na rozegranie tej akcji, zamiast odgwizdać przerwę.

Goool!!! Wydawało się, że piłkarze obu drużyn zejdą do szatni z remisem 0:0, ale świetnie w polu karnym Napoli zachował się Mbappe, który odegrał do nadbiegającego Bernata. Ten z pięciu metrów pokonał Ospinę! Bramka do szatni i prowadzenie PSG!

Sędzia Bjorn Kuipers z Holandii dolicza minutę do regulaminowego czasu gry.

Ależ to byłby piękny gol! Insigne dostał piłkę w polu karnym, obrócił się efektownie i oddał strzał z woleja, ale obok bramki.

Akcja przenosi się pod pole karne Napoli. Płaskie dośrodkowanie Bernata wyłapuje Ospina.

Insigne trafia w mur. Rzut rożny.

Rzut wolny dla Napoli kilka metrów od pola karnego PSG. Spora szansa przed miejscowymi.

Koulibaly wybija piłkę na rzut rożny. Dośrodkowanie Di Marii na dalszy słupek. Musnął futbolówkę Ospina i kolejny stały fragment.

Żółta kartka dla Thilo Kehrera, również za faul.

Fabian Ruiz zdecydował się na strzał z dystansu, ale bardzo niecelny.

Pół godziny gry za nami i wciąż bezbramkowy remis.

Żółta kartka dla Mbappe za faul.

Wrzutka na dalszy słupek do Thiago Silvy, zamieszanie w polu karnym, ale wybijają piłkę gospodarze.

Neymar ponownie faulowany, tym razem blisko narożnika pola karnego.

Posiadanie piłki: Napoli 45% - PSG 55%.

Rzut wolny przy linii bocznej boiska dla Napoli. Płaskie dośrodkowanie Mario Ruiego i strzał Mertensa, ale obok bramki.

Znakomite zagranie Neymara do Mbappe, który oddał mocny strzał z powietrza, ale nad poprzeczką.

Dośrodkowanie z prawego skrzydła Callejona, które bardziej przypominało... strzał na bramkę.

Indywidualna akcja Neymara, który wpadł w pole karne rywala, ale w ostatniej chwili został zatrzymany.

Pierwszy kwadrans gry za nami. Szybkie tempo, ale brakuje klarownych sytuacji do zdobycia bramki.

Złe zachowanie Meuniera w polu karnym Napoli, który zamiast szukać strzału, postanowił podać do Mbappe, który był na... kilkumetrowym spalonym. Niezrozumiała decyzja.

Szansa dla Napoli, ale Mario Rui zepsuł dośrodkowanie z lewego skrzydła.

Piłka wpada w pole karne gospodarzy. Dośrodkowanie Meuniera, ale futbolówkę łapie Ospina.

Neymar faulowany na połowie Napoli.

Paryżanie rozgrywają piłkę na połowie Napoli.

Pierwsza szansa dla PSG. Neymar odegrał do Mbappe, który zagrał przed pole karne do Verrattiego. Jego strzał zablokowany.

Wysoki pressing Napoli, ale PSG radzi sobie z utrzymaniem się przy piłce.

Zaczynamy!

Za nami już hymn Champions League.

W innym spotkaniu rozgrywanym o godz. 18:55 drużyna AS Monaco przegrała z Club Brugge aż 0:4. To był bardzo pechowy mecz dla Kamila Glika.

Kontuzja Glika! Polak zwijał się z bólu

W 73. minucie meczu Ligi Mistrzów AS Monaco - Club Brugge występujący w ekipie gospodarzy Kamil Glik złapał się za pachwinę i chwilę później opuścił boisko. Jego drużyna przegrywała w tym momencie 0:3.

Piłkarze obu drużyn już gotowi do wyjścia na murawę.

Zakończyło się już inne spotkanie w tej grupie. FC Liverpool sensacyjnie przegrał na wyjeździe z Crveną zvezda Belgrad 0:2. To sprawia, że w tabeli The Reds nadal mają sześć punktów, o jeden więcej od Napoli i dwa więcej od PSG. Ekipa z Serbii w swoim dorobku ma cztery oczka.

Zieliński bohaterem wielkiej wymiany między SSC Napoli a Paris Saint-Germain?

Piotr Zieliński w Paris Saint-Germain? Taki scenariusz jest możliwy, ponieważ... działacze SSC Napoli marzą o powrocie Edinsona Cavaniego. By się ziścił, w transakcję musiałby zostać włączony reprezentant Polski.

Znamy składy obu drużyn. Arkadiusz Milik i Piotr Zieliński rozpoczną mecz na ławce rezerwowych.

Borek do żony: Nie wracam z Neapolu!

Nasi wysłannicy są już w Neapolu. Mateusz Borek i Artur Wichniarek skomentują w Polsacie Sport Premium1 wieczorny hit Ligi Mistrzów, czyli mecz SSC Napoli z Paris Saint Germain. Atmosfera piłkarskiego święta i neapolitańskie dolce vita mocno im się udziela. Mateusz Borek zapowiedział, że na stałe zostaje w mieście u stóp Wezuwiusza.

Przypomnijmy sobie jak wyglądała konfrontacja w Paryżu.

Paris Saint-Germain - SSC Napoli 2:2. Skrót meczu

▶️ Obejrzyj wideo na naszej stronie...

Witamy w relacji meczu SSC Napoli - Paris Saint Germain. To spotkanie w ramach 4. kolejki fazy grupowej Ligi Mistrzów. Dwa tygodnie temu oba zespoły spotkały się w stolicy Francji, gdzie padł remis 2:2. Poczatek rewanżowego starcia o godz. 21:00.