Liga Mistrzów: Wtorek pechowy dla Polaków

Kamil Glik z AS Monaco, Łukasz Piszczek z Borussii Dortmund, Piotr Zieliński z Napoli i Grzegorz Krychowiak z Lokomotiwu Moskwa – to polscy piłkarze, którzy wystąpili we wtorkowych meczach 4. kolejki fazy grupowej Ligi Mistrzów. Glik nabawił się kontuzji.

Monaco przegrało u siebie z FC Brugge 0:4, a Glik w dość prosty sposób dał się minąć rywalowi przy trzeciej bramce. W 75. minucie Polak po kopnięciu piłki w niegroźnej sytuacji złapał się za pachwinę, a następnie opuścił boisko.

Piszczek rozegrał cały mecz w barwach Borussii Dortmund, a jego zespół przegrał na wyjeździe z Atletico Madryt 0:2. Od pierwszej do ostatniej minuty grał też Krychowiak, ale jego Lokomotiw również musiał pogodzić się z porażką - z FC Porto na wyjeździe 1:4. W kadrze gości nie było wciąż leczącego kontuzję Macieja Rybusa.

W składzie ani na ławce rezerwowych Liverpoolu nie było trzeciego bramkarza tego zespołu Kamila Grabary. "The Reds" niespodziewanie przegrali na wyjeździe z Crveną Zvezdą Belgrad 0:2.

Zieliński rozpoczął mecz z Paris Saint-Germain w Neapolu na ławce rezerwowych, a na plac gry wszedł w 71. minucie. Wówczas było już 1:1 i takim wynikiem zakończyło się to spotkanie. Arkadiusz Milik był rezerwowym gospodarzy.

W środę swoje spotkanie rozegra m.in. Bayern Monachium, którego piłkarzem jest Robert Lewandowski. Bawarczycy podejmą AEK Ateny i, jeśli wygrają, a Ajax Amsterdam pokona Benficę Lizbona, będą już pewni awansu do 1/8 finału z grupy E.

Z kolei w grupie H zaprezentuje się bramkarz Juventusu Turyn Wojciech Szczęsny. "Stara Dama" podejmie Manchester United i w razie zwycięstwa również zapewni sobie miejsce w fazie pucharowej bez względu na wynik spotkania Valencii z Young Boys Berno.