Prezes Anwilu Arkadiusz Lewandowski, z którym rozmawialiśmy o sytuacji we Włocławku, na pytanie o transfery odpowiedział dyplomatycznie i znacząco, ale wiadomo, że mistrz Polski analizuje możliwości na rynku. W 6. kolejce włocławianie zagrają na wyjeździe z AZS Koszalin - będą zdecydowanym faworytem, ale ewentualne potknięcie z byłym klubem trenera Igora Milicicia sprawi, że w Anwilu zrobi się naprawdę gorąco.
 
Kamery zajrzały też do klubów, w których humory są lepsze. Marcin Dymała i Krzysztof Koziorowicz zdradzili, jak po trzech porażkach odrodziła się Spójnia. Mindaugas Budzinauskas opowiedział o powrocie na ławkę trenerską, który był miłym przerywnikiem w leczeniu choroby, natomiast Artur Gronek konkretnie wyjaśnił jaki ma pomysł na grę Polpharmy.
 
Dłuższy fragment magazynu poświęciliśmy utalentowanemu koszykarzowi z Mrągowa, który już porównywany jest do Filipa Dylewicza. A na koniec zastanawialiśmy się jak publiczność w Zielonej Górze przyjmie Jamesa Florence'a. Amerykanin razem z Arką Gdynia zawita do hali CRS w sobotę, to będzie hit 6. kolejki.