Ostrowianie lepsi od Stelmetu BC Zielona Góra

W ostatnim spotkaniu 5. kolejki Energa Basket Ligi BM Slam Stal Ostrów Wielkopolski pokonała Stelmet Eneę BC Zielona Góra 81:72. Najlepszym strzelcem ostrowian był Mike Scott z 18 punktami i 6 asystami.

Początek spotkania był świetny dla gospodarzy - po trójkach Michała Chylińskiego i Mike’a Scotta było już 8:0. Stelmet Enea szybko odrabiał straty, a po trafieniach Borisa Savovicia oraz Darko Planinicia wyszedł na minimalne prowadzenie. Kolejne akcje tych samych zawodników dały pięć punktów przewagi zielonogórzanom po 10 minutach gry. W drugiej kwarcie dwa zagrania Ivana Marasa oznaczały remis. Później jeszcze bardziej rozkręcał się Scott i po jego wsadzie ostrowianie byli na prowadzeniu. Następnie ważne trafienia notowali Michał Nowakowski i Przemysław Żołnierewicz - pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 43:39 dla zespołu trenera Wojciecha Kamińskiego.

W trzeciej kwarcie BM Slam Stal robiła wszystko, aby kontrolować sytuację na parkiecie. Po trójce Witalija Kowalenki miała już dziewięć punktów przewagi. Sytuację starali się zmieniać Adam Hrycaniuk i Gabe DeVoe, a dzięki Borisowi Savoviciowi ekipa trenera Igora Jovovicia zbliżyła się do stanu 56:58 po 30 minutach gry. Ostrowianie w czwartej kwarcie znowu uciekali - po serii rzutów wolnych w wykonaniu Michała Chylińskiego mieli aż 11 punktów przewagi. Stelmet Enea ambitnie walczył o lepszy wynik do samego końca. W najważniejszych momentach nie zawodzili jednak Shawn King oraz Mike Scott i to gospodarze zwyciężyli 81:72.

BM Slam Stal Ostrów Wlkp. - Stelmet Enea BC Zielona Góra 81:72 (15:20, 28:19, 15:17, 23:16)

BM Slam Stal Ostrów Wlkp.: Mike Scott 18, Ivan Maras 15, Michał Chyliński 14, Przemysław Żołnierewicz 10, Shawn King 8, Witalij Kowalenko 7, Michał Nowakowski 6, Blake Hamilton 3, Dominik Grudziński 0, Łukasz Majewski 0, Daniel Szymkiewicz 0

Stelmet Enea BC Zielona Góra: Darko Planinic 13, Boris Savovic 12, Adam Hrycaniuk 11, Michał Sokołowski 10, Zeljko Sakic 8, Markel Starks 6, Łukasz Koszarek 5, Gabe Devoe 4, Przemysław Zamojski 3, Jarosław Mokros 0