Legia Warszawa ukarana przez Komisję Ligi

Komisja Ligi Ekstraklasy SA nałożyła na Legię Warszawa karę w wysokości 50 tysięcy złotych oraz zakaz wyjazdu zorganizowanej grupy kibiców na trzy najbliższe mecze ligowe. To efekt zadymienia stadionu i w konsekwencji przerwania sobotniego spotkania z Górnikiem Zabrze.

"Na tak wysoką karę miało wpływ wyłącznie przerwanie zawodów na ponad 15 minut, spowodowane użyciem środków pirotechnicznych, skutkującym całkowitym zadymieniem stadionu oraz koniecznością opóźnienia zawodów do momentu uzyskania widoczności, umożliwiającej rozegranie zawodów" - poinformowano w środowym oświadczeniu Komisji Ligi.

Mecz 14. kolejki na Łazienkowskiej, wygrany przez piłkarzy Legii 4:0, rozpoczął się zgodnie z planem, jednak w trzeciej minucie zadymienie obiektu po odpaleniu rac osiągnęło taki poziom, że sędzia Wojciech Myć przerwał zawody. Chwilę później nakazał drużynom udać się do szatni. Gra została wznowiona po prawie 20 minutach.