Liga Mistrzów: Piękny gol Ronaldo to za mało. Wielki triumf Man Utd

To był mecz godny szlagieru rozgrywek Ligi Mistrzów. Na Allianz Stadium w Turynie ekipa Juventusu przegrała u siebie z Manchesterem United 1:2. Gospodarze dominowali przez większą część spotkania, ale to goście rzutem na taśmę zapewnili sobie zwycięstwo.

Pierwsze pół godziny w tym spotkaniu były bardzo wyrównane. Brakowało klarownych sytuacji podbramkowych, a minimalna przewaga była po stronie gospodarzy, którzy wyższy bieg wrzucili w ostatnim kwadransie. W nim Juventus zagroził bramce Davida De Gei kilkukrotnie, a najlepszą okazję zmarnował Sami Khedira, który z kilku metrów trafił w słupek.

Dominacja Starej Damy z końcówki pierwszej połowy przełożyła się także na drugą część spotkania, w której podopieczni Massimiliano Allegriego mocno atakowali. Po kilku minutach gry w poprzeczkę uderzył z narożnika pola karnego Paulo Dybala. W 65. minucie przypomniał o sobie Cristiano Ronaldo, który otrzymał podanie z głębi pola od Leonardo Bonucciego i fenomenalnie huknął z powietrza. Piękna bramka Portugalczyka była zarazem jego premierowym trafieniem w tym sezonie Champions League.

To był fragment olbrzymiej dominacji gospodarzy, którzy chcieli pójść za ciosem, ale brakowało im skuteczności. Swojego dnia nie miał Miralem Pjanić, który mimo wielu sytuacji, nie potrafił zapisać się na listę strzelców.

W samej końcówce sprawdziło się powiedzenie, że niewykorzystane sytuacje się mszczą. W 86. minucie z rzutu wolnego znakomicie przymierzył Juan Mata, a kilka chwil później do własnej bramki trafił Bonucci po dośrodkowaniu piłki i nastrzeleniu jej przez Szczęsnego.

Manchester United tym samym rzutem na taśmę zapewnił sobie bezcenny triumf i zrewanżował się za porażkę na Old Trafford. Odetchnął także Jose Mourinho, który pozwolił sobie na prowokacje po końcowym gwizdku w stronę kibiców Juve.

Juventus - Manchester United 1:2 (0:0)

Bramki: Ronaldo 65 - Mata 86, Bonucci 90 (s)

Juventus: Wojciech Szczęsny - Alex Sandro, Giorgio Chiellini, Leonardo Bonuci, Mattia De Sciglio (Andrea Barzagli 83.), Rodrigo Bentacur, Miralem Pjanić, Sami Khedira (Baise Matuidi 61.) - Cristiano Ronaldo, Paulo Dybala, Juan Cuadrado (Mario Mandzukić 92.)

ManU: David De Gea - Luke Shaw, Chris Smalling, Victor Lindelof, Ashley Young - Paul Pogba, Nemanja Matić, Ander Herrera (Juan Mata 79.) - Anthony Martial, Alexis Sanchez (Marouane Fellaini 79.), Jesse Lingard (70.)

Relacja zakończona

Koniec meczu! Niesamowity zwrot akcji i triumf Manchesteru United 2:1. Po ostatnim gwizdku Mourinho nie byłby sobą gdyby jeszcze nie sprowokował fanów Starej Damy. Dziękujemy za śledzenie relacji!

Jeszcze żółta kartka dla Martiala.

Rashford znalazł się sam na sam ze Szczęsnym, ale przegrał ten pojedynek! Będzie jednak rzut rożny dla gości.

Mandzukić za Cuadrado w Juve.

Bonucci z dystansu, ale obok bramki.

Sędzia dolicza cztery minuty.

Goool!!! Niesamowita historia! United wychodzi na prowadzenie. Szczęsny wybił piłkę przed siebie, ale nastrzelił niefortunnie Alexa Sandro. Gol samobójczy.

Kolejny rzut wolny dla Czerwonych Diabłów, ale tym razem będzie to dośrodkownie.

Nieudana próba z dystansu Dybali.

Goool!!! Tak też się stało! Świetnie z rzutu wolnego przymierzył Juan Mata. Szczęsny bez szans.

Znakomita szansa dla ManU! Faulowany tuż przed polem karnym Pogba! Czy to ten moment dla gości?

Zamieszanie pod bramką Szczęsnego. Piłkę wybija Chiellini.

Roszada wśród gospodarzy. Murawę opuszcza De Sciglio, a w jego miejsce Barzagli.

Dobra próba z dystansu Rashforda, ale obok słupka bramki Szczęsnego.

Kolejne zmiany w Manchesterze. Mata za Herrere, a także Fellaini za Sancheza.

Pjanić tym razem z dystansu, ale znowu obok bramki.

Uderzenie CR7 zablokowane.

Przy piłce już ustawiony w charakterystyczny sposób Ronaldo.

Dwie żółte kartki. Jedna dla Dybali, a druga dla Herrery. W tym pierwszym wypadku za niesportowe zachowanie, a w tym drugi za faul.

Znakomita szansa zmarnowana przez Cuadrado. Ronaldo wyłożył mu piłkę na jedenasty metr, a ten posłał futbolówkę nad poprzeczką.

I znowu próba Pjanicia, ale obok słupka.

Zmiana w ekipie gości. Rashford za Lingarda.

Juve chce pójść za ciosem! Tym razem próba Pjanicia z kilku metrów, ale broni De Gea.

Goool!!! Ależ fenomenalna bramka Cristiano Ronaldo! Portugalczyk karci swój były klub w cudowny sposób! 33-latek dostał piłkę z głębi pola i bez zastanowienia huknął z powietrza nie do obrony. Ulalala.

Dobre dośrodkowanie Ronaldo, a o piłkę w powietrzu walczył Cuadrado i Luke Shaw. Zdaniem sędziego, ten pierwszy faulował.

Pierwsza zmiana w tym spotkaniu. Z boiska schodzi Sami Khedira, a w jego miejsce melduje się Blaise Matuidi.

Jesteśmy winni komunikatu, że w 55. minucie żółtą kartkę obejrzał za faul Alex Sandro.

Juve spokojnie wymienia piłkę na połowie ManU.

Wśród gości na tym meczu są m.in. Andrea Pirlo oraz Michel Platini.

Gra wznowiona.

Dośrodkowanie w pole karne Juventusu, ale nie było nikogo kto mógłby wykończyć tę akcję. Tymczasem na boisku leży Young, który przy wślizgu ucierpiał. Przy Angliku służby medyczne. Przerwa w grze.

Poprzeczka! To mógł być piękny gol autorstwa Dybali, który przymierzył z narożnika pola karnego, ale trafił w poprzeczkę!

Juventus kontynuuje dominację z końcówki pierwszej połowy.

Zaczęła się druga połowa!

Po zamieszaniu w polu karnym arbiter kończy pierwszą połowę! Po wyrównanej grze w pierwszych trzydziestu minutach, ostatni kwadrans zdecydowanie należał pod dyktando gospodarzy. Do przerwy jednak wynik brzmi 0:0. Zobaczymy co wydarzy się w drugiej połowie.

Próba z dystansu Ronaldo i jeszcze jeden rzut rożny.

Sędzia dolicza minutę do regulaminowego czasu gry.

Rzut wolny dla Juve przy linii bocznej na wysokości pola karnego ManU. Zamieszanie po dośrodkowaniu i rzut rożny.

Końcowe minuty zdecydowanie należą do gospodarzy, którzy co chwila zbliżają się pod pole karne ManU.

Dobry pomysł na rozegranie. Piłka powędrowała przed pole karne, gdzie z woleja uderzył Dybala, lecz jego strzał zablokowany.

I jeszcze jeden rzut rożny.

Rzut rożny dla Juventusu.

Słupek Khediry! Płaskie dośrodkowanie Ronaldo w pole karne do niepilnowanego reprezentanta Niemiec. Ten oddał strzał po długim rogu, a piłka odbiła się od słupka.

Indywidualna akcja prawym skrzydłem Cuadrado, który mocno posłał piłkę w pole karne w kierunku De Gei. Ten jednak nie dał się zaskoczyć.

Próba Sancheza zablokowana.

Bardzo dobra okazja dla ManU. Rzut wolny tuż przed polem karnym Juve.

Posiadanie piłki: Juventus - 55%, Manchester United - 45%

Tym razem nieprzepisowo zachował się Chiellini, który przy próbie oddania strzału faulował swojego rywala.

Faul w ataku Smallinga. Od bramki Szczęsny.

Tym razem rzut wolny dla Manchesteru blisko pola karnego Juve.

Złe dośrodkowanie i wybijają piłkę przyjezdni.

Rzut wolny dla Juventusu blisko pola karnego ManU.

Pierwszy kwadrans gry za nami. Na Allianz Stadium wynik bezbramkowy.

Żółta kartka dla Maticia za ostry faul na Dybali.

Rzut rożny dla Juve, ale nikt nie sięgnął piłki po dośrodkowaniu.

Pierwsza szansa dla Cristiano Ronaldo! Portugalczyk otrzymał górną piłkę w polu karnym i uderzył mocno z woleja, ale jego strzał zablokowany.

Tym razem próba wrzutki Ashleya Younga, ale zupełnie nieudana.

Dośrodkowanie w pole karne Manchesteru, ale zabrakło wykończenia.

Zaczynamy!

Za nami hymn Ligi Mistrzów.

Piłkarze obu drużyn już gotowi do wyjścia na murawę. Arbitrem głównym tego spotkania będzie Ovidiu Hategan z Rumunii.

Jesse Lingard wybiegnie dzisiaj w podstawowym składzie Czerwonych Diabłów pierwszy raz od... września!

Który z napastników będzie dzisiaj brylował?

Mrożące krew w żyłach sceny z Moskwy, gdzie CSKA podejmowało AS Roma.

Kolarov zadał cios kolanem w głowę! Piłkarz CSKA potrzebował noszy (WIDEO)

Mario Fernandes imponował wszystkim swoją wytrzymałością podczas finałów mistrzostw świata 2018, tak udanych dla reprezentacji Rosji. Brazylijczyk z rosyjskim paszportem nie wytrzymał jednak starcia z kolanem Aleksandara Kolarova już w pierwszych minutach spotkania CSKA Moskwa - AS Roma.

W pierwszym starciu na Old Trafford mistrzowie Włoch wygrali 1:0.

Jak wygląda sytuacja w grupie H? Liderem z kompletem punktów jest Juventus. Druga jest Valencia z pięcioma punktami (przy triumfie nad Young Boys). ManU plasuje się na trzeciej pozycji z czterema oczkami, natomiast z jednym punktem pozostają zawodnicy szwajcarskiego klubu.

Liga Mistrzów: Borek i Wichniarek pokłócili się o piłkarza Juventusu Turyn (WIDEO)

Mateusz Borek i Artur Wichniarek w środę będą komentować meczu Juventus Turyn - Manchester United. Jak się okazało, na kilka godzin przed pierwszym gwizdkiem sędziego obaj posprzeczali się o Samiego Khedirę.

Znamy już składy obu drużyn.

Witamy w relacji meczu fazy grupowej Ligi Mistrzów pomiędzy Juventusem i Manchesterem United. Początek rywalizacji o godz. 21:00.