W poprzednim tygodniu oficjalnie zakończyliśmy rundę jesienną rozgrywek zaplecza Lotto Ekstraklasy, ale przed nami jeszcze kilka spotkań rozegranych awansem z rundy wiosennej. W piątkowy wieczór w Tychach ekipa GKS-u podejmie Odrę Opole. Gospodarze są w dużym kryzysie, ponieważ ostatni raz zainkasowali zwycięstwo 1 września nad Wartą Poznań (1:0). W poprzedniej kolejce tyszanie przegrali u siebie z Chojniczanką Chojnice 0:1 i w sumie rozegrali już jedenaście meczów bez triumfu, odpadając po drodze z Pucharu Polski z niżej notowaną Legionovią Legionowo.

 

To sprawia, że GKS w tabeli plasuje się na piętnastym miejscu, tuż nad strefą spadkową i lada moment zespół ze Śląska może znaleźć się w poważnych tarapatach, a posada trenera Ryszarda Tarasiewicza zawiśnie na włosku. Czy przełamanie nastąpi w piątek? Ich rywalem będzie Odra Opole, która również nie ma ostatnio dobrej passy, ponieważ uległa w dwóch poprzednich kolejkach. Zwłaszcza porażka przed tygodniem w Łodzi z ŁKS-em musiała być bolesna, bowiem aż 1:5. Podopieczni Mariusza Rumaka znajdują się na dziesiątej lokacie z sześcioma punktami przewagi nad GKS-em.

 

Jako że jesteśmy świadkami inauguracji rundy rewanżowej, to warto wspomnieć, że w pierwszym starciu obu ekip Odra wygrała 2:1, strzelając zwycięskiego gola w doliczonym czasie gry. Czy podobnych emocji doczekamy się i tym razem?

 

Transmisja meczu GKS Tychy - Odra Opole od godz. 20:30 w Polsacie Sport.

 

Skrót pierwszego spotkania w załączonym materiale wideo.