MŚ w ciężarach: Dziewiąte miejsce Kaczmarczyk

Kinga Kaczmarczyk (MAKS Tytan Oława) uzyskała w dwuboju 221 kg i zajęła dziewiąte miejsce w kategorii 87 kg w rozgrywanych w Aszchabadzie mistrzostwach świata w podnoszeniu ciężarów. Zwyciężyła Chinka Hui Ao rezultatem 268 kg.

Druga była zawodniczka Korei Północnej Un Ju Kim - 263 kg, a trzecia reprezentantka Dominikany Crismery Santana Peguero - 254 kg.

Debiutująca w mistrzostwach świata Kaczmarczyk w rwaniu zaliczyła trzy udane podejścia do 93, 96 i 98 kg. Po tym boju Polka plasowała się na 12. pozycji, prowadziła Ao z rezultatem 117 kg. W podrzucie zawodniczka z Oławy zaliczyła tylko jedno podejście - drugie do 123 kg, a próba na 127 kg była spalona.

Dobrze dźwigała Ao, miała trzy udane podejścia do 142, 148 i 151 kg. Jednak najlepszy rezultat w tym boju - 152 kg zanotowała Kim.

Wcześniej w piątek Arkadiusz Michalski (Budowlani Opole) zdobył w Aszchabadzie brązowy medal w kategorii 109 kg. To jedyne miejsce na podium wywalczone dotychczas przez reprezentantów Polski w tegorocznych mistrzostwach świata.