GP w Judo: Trzecie miejsce Pacut w Taszkencie

Sporty walki

Judoczka Beata Pacut (kat. 78 kg) zajęła trzecie miejsce w zawodach Grand Prix w Taszkencie. Dwa tygodnie temu 22-latka uplasowała się na tej samej pozycji w Grand Slamie w Abu Zabi.

Po raz trzeci w karierze Pacut (Czarni Bytom) stanęła na podium turnieju rangi GP. Przed rokiem była druga w stolicy Uzbekistanu, zaś w kwietniu zajęła trzecią lokatę w Tbilisi. Po tegorocznych startach awansowała na 16. pozycję w światowym rankingu (IJF), uprawniającą ją do grudniowego występu w turnieju masters w Chinach.

W niedzielę w Taszkencie, w decydującej walce wygrała po dogrywce z Rosjanką Anastazją Dmitriewą. Pojedynek trwał aż sześć minut 45 sekund.

W poprzednich dniach na trzeciej pozycji w tym turnieju uplasowała się Agata Perenc (52 kg), a z kolei Anna Borowska była piąta (57 kg). Na siódmym miejscu zawody zakończyli młodzieżowa mistrzyni Europy Julia Kowalczyk (57 kg) i Damian Stępień (81 kg). Pozostali Polacy odpadli w eliminacjach