Hit dla Perugii! Drużyna Leona wciąż niepokonana w Serie A

W szlagierowym spotkaniu 7. kolejki Serie A siatkarze Sir Safety Conad Perugia pokonali Azimut Modena 3:1. Było to starcie dwóch niepokonanych dotychczas drużyn. Zwycięstwo podopiecznych Lorenzo Bernardiego umocniło ekipę z Perugii na czele tabeli.

Premierowa odsłona przebiegała pod znakiem przewagi gospodarzy (8:5, 16:13, 21:17). Wilfredo Leon wywalczył piłkę setową (24:21), a ostatni punkt plasem za blok wywalczył Aleksandar Atanasijević (25:22). Drugi set miał wyrównany przebieg do stanu 20:20. Później skuteczne ataki Atanasijevicia i as serwisowy Filippo Lanzy przesądziły o zwycięstwie Perugii 25:22.

Trzeci set to słabsza gra mistrzów Włoch, co wykorzystali rywale. Modena postawiła się Perugii, a ostatnią akcję tej partii skończył Ivan Zaytsev (23:25). W czwartej partii gospodarze nie pozostawili jednak wątpliwości, kto tego dnia był lepszy. Piłkę meczową wywalczył Leon, a Lanza zamknął to spotkanie asem serwisowym (25:16).

Najwięcej punktów: Wilfredo Leon (25), Aleksandar Atanasijević (21) – Perugia; Tine Urnaut (17), Ivan Zaytsev (15) – Modena. Bartosz Bednorz pojawił się na boisku w czwartym secie i zdobył dla swej drużyny trzy punkty.

Sir Safety Conad Perugia – Azimut Leo Shoes Modena 3:1 (25:22, 25:22, 23:25, 25:16)