Polacy za granicą: Dwa dublety Lewandowskiego, jeden gol Kapustki

Robert Lewandowski strzelił po dwa gole w ligowym meczu z Borussią Dortmund (2:3) oraz spotkaniu Ligi Mistrzów z AEK Ateny (2:0). Na listy strzelców wpisywali się również m.in. Bartosz Kapustka oraz Kamil Grosicki.

ANGLIA

Jan Bednarek (Southampton) – poza kadrą na mecz z Watfordem (1:1)
Artur Boruc (Bournemouth) – na ławce w meczu z Newcastle (1:2)
Łukasz Fabiański (West Ham) – 90 minut w meczu z Huddersfield (1:1)
Kamil Grosicki (Hull City) – 81 minut, gol i asysta w meczu z Birmingham (3:3)
Paweł Wszołek (Queens Park Rangers) – 90 minut w meczu z Brentford (3:2)
Tomasz Kuszczak (Birmingham City) – poza kadrą na mecz z Hull City (3:3)
Krystian Bielik (Charlton Athletic) – 90 minut i gol w meczu z Walsall (2:0)
Mateusz Klich (Leeds) – 78 minut w meczu z West Bromwich Albion (1:4)
Paweł Olkowski (Bolton Wanderers) – 90 minut w meczu ze Swansea (0:1)
Bartosz Białkowski (Ipswich Town) – 90 minut i asysta w meczu z Reading (2:2)

AZERBEJDŻAN

Jakub Rzeźniczak (Karabach Agdam) – na ławce w ligowym meczu z FK Gabala (3:1) oraz 90 minut w meczu Ligi Europy z Worskłą Połtawa (1:0).

BELGIA

Jakub Piotrowski (KRC Genk) – na ławce w meczu z Excelsior Mouscron (0:0) i poza kadrą na mecz Ligi Europy z Besiktasem Stambuł (1:1)
Bartosz Kapustka (OH Leuven) – 75 minut i gol w meczu z KSV Roeselare (4:0)

BUŁGARIA

Jacek Góralski (Łudogorec Razgrad) – 90 minut i żółta kartka w ligowym meczu z Beroe Stara Zagora (1:0). Mecz Ligi Europy z AEK Larnaka (0:0) obejrzał z ławki
Jakub Świerczok (Łudogorec Razgrad) – wszedł w 58. minucie meczu z Beroe Stara Zagora (1:0) oraz 76. meczu Ligi Europy z AEK Larnaka (0:0)

CHINY

Adrian Mierzejewski (Changchun Yatai) – 90 minut w meczu z Dalian Yifang FC (0:2)

CHORWACJA

Damian Kądzior (Dinamo Zagrzeb) – 90 minut w ligowym meczu z NK Lokomotiva Zagrzeb (1:0). Mecz Ligi Europy ze Spartakiem Trnawa (3:1) obejrzał z ławki
Łukasz Zwoliński (Gorica) – 90 minut i gol w meczu z NK Rudes (1:0)

DANIA

Kamil Wilczek (Brondby) – 90 minut w meczu z Aarhus GF (2:0)

FRANCJA

Kamil Glik (AS Monaco) – poza kadrą (kontuzja pachwiny) na ligowy mecz przeciwko Paris Saint-Germain (0:4). Zszedł w 76. minucie meczu Ligi Mistrzów przeciwko Club Brugge (0:4)
Igor Lewczuk (Bordeaux) – poza kadrą (kontuzja konstki) na mecz z Caen (0:0) oraz mecz Ligi Europy z Zenitem Petersburg (1:1)
Rafał Kurzawa (Amiens) – na ławce w meczu z Toulouse FC (1:0)

HOLANDIA

Filip Bednarek (sc Heerenveen) – na ławce w meczu z FC Groningen (0:2)
Karol Niemczycki (NAC Breda) – na ławce w meczu z FC Emmen (0:2)

NIEMCY

Jakub Błaszczykowski (VfL Wolfsburg) – poza kadrą na mecz z Hannover 96 (1:2)
Marcin Kamiński (Fortuna Duesseldorf) – 90 minut w meczu z Herthą Berlin (4:1)
Robert Lewandowski (Bayern Monachium) – 90 minut i dublet w ligowym meczu z Borussią Dortmund (2:3), zszedł w 91. minucie meczu Ligi Mistrzów z AEK Ateny (2:0), w którym również ustrzelił dublet
Łukasz Piszczek (Borussia Dortmund) – 90 minut i asysta w ligowym meczu z Bayernem Monachium (3:2) oraz 90 minut w meczu Ligi Mistrzów z Atletico Madryt (0:2)
Waldemar Sobota (St. Pauli) – poza kadrą (kontuzja mięśniowa) na mecz z FC Heidenheim (1:1)
Rafał Gikiewicz (Union Berlin) – 90 minut w meczu z SpVgg Greuther Fürth (4:0)

ROSJA

Grzegorz Krychowiak (Lokomotiw Moskwa) – 90 minut i żółta kartka w meczu z Rubinem Kazań (0:0) oraz 90 minut w meczu Ligi Mistrzów z FC Porto (1:4)
Maciej Rybus (Lokomotiw Moskwa) – 90 minut i żółta kartka w meczu z Rubinem Kazań (0:0). W meczu Ligi Mistrzów z FC Porto (1:4) pauzował jeszcze z powodu kontuzji
Maciej Wilusz (FK Rostów) – 90 minut w meczu z Dinamem Moskwa (0:0)

TURCJA

Jarosław Jach (Rizespor) – na ławce w meczu z Istanbul Basaksehir (1:2)
Łukasz Szukała (Ankaragucu) – poza kadrą na mecz z Konyasporem (0:2)
Jakub Kosecki (Adana Demirspor) – 90 minut w meczu z Altay SK (0:3)
Adam Stachowiak (Denizlispor) – 90 minut w meczu z Bolusporem (2:1)

UKRAINA

Tomasz Kędziora (Dynamo Kijów) – poza kadrą na ligowy mecz z FK Mariupol (4:0) oraz 90 minut w meczu Ligi Europy ze Stade Rennais (3:1)

WŁOCHY

Bartosz Bereszyński (Sampdoria Genua) – 90 minut w ligowym meczu z AS Roma (1:4)
Karol Linetty (Sampdoria Genua) – 69 minut i żółta kartka w ligowym meczu z AS Roma (1:4)
Dawid Kownacki (Sampdoria Genua) – wszedł w 80. minucie ligowego meczu z AS Roma (1:4)
Thiago Cionek (SPAL 2013) – 90 minut w meczu z Cagliari Calcio (2:2)
Bartłomiej Drągowski (Fiorentina) – na ławce w meczu z Frosinone (1:1)
Paweł Jaroszyński (Chievo Werona) – poza kadrą na mecz z Bolgna FC (2:2)
Mariusz Stępiński (Chievo Werona) – 90 minut w meczu z Bologna FC (2:2)
Łukasz Skorupski (Bologna FC) – 90 minut w meczu z Chievo Werona (2:2)
Arkadiusz Milik (Napoli) – zszedł w 46. minucie ligowego meczu z Genoa CFC (2:1). Mecz Ligi Mistrzów z Paris Saint-Germain (1:1) spędził na ławce
Piotr Zieliński (Napoli) – zszedł w 46. minucie ligowego meczu z Genoa CFC (2:1). Wszedł w 71. minucie meczu Ligi Mistrzów z Paris Saint-Germain (1:1)
Bartosz Salamon (Frosinone) – na ławce w meczu z ACF Fiorentina (1:1)
Wojciech Szczęsny (Juventus) – 90 minut i obroniony karny w meczu z AC Milan (2:0) oraz 90 minut w meczu Ligi Mistrzów z Manchesterem United (1:2)
Łukasz Teodorczyk (Udinese) – poza kadrą (przepuklina) na mecz z Empoli (1:2)
Arkadiusz Reca (Atalanta) – poza kadrą na mecz z Interem Mediolan (4:1)
Michał Marcjanik (Empoli) – poza kadrą na mecz z Udinese Calcio (2:1)
Krzysztof Piątek (Genoa CFC) – 90 minut w meczu z Napoli (1:2)
Tomasz Kupisz (Ascoli) – na ławce w meczu z Calcio Padova (2:3)
Radosław Murawski (Palermo) – wszedł w 72. minucie meczu z Pescarą i strzelił gola (3:0)
Przemysław Szymiński (Palermo) – na ławce w meczu z Pescarą (3:0)

W załączonych materiałach wybrane gole Polaków grających w zagranicznych klubach.