Wyśmienita seria Interu Mediolan przerwana! Wysokie zwycięstwo Atalanty Bergamo

Atalanta Bergamo wygrała z Interem Mediolan 4:1 (1:0) w meczu dwunastej kolejki Serie A. Tym samym goście przegrali w lidze po raz pierwszy od września.

Piłkarze Interu do niedzieli notowali wyśmienitą serię siedmiu zwycięstw z rzędu. Wydawać się mogło, że i tym razem Nerazzurri dopiszą do swojego konta trzy punkty, lecz w Bergamo ta sztuka im się nie udała. Atalanta jest niepokonana od trzech meczów i tę serię udało jej się podtrzymać.

Spotkanie bardzo dobrze rozpoczęło się dla gospodarzy, którzy od pierwszych chwil prezentowali bardzo ofensywną grę. Już w 9. minucie po podaniu Robina Gosensa Hans Hateboer z bliskiej odległości wślizgiem wepchnął piłkę do bramki. Do przerwy swoje szanse mieli też Alejandro Gomez, Josip Ilicic i Rafael Toloi. Żaden z nich nie zdołał jednak pokonać Samira Handanovica.

O ile początek pierwszej połowy był dla Atalanty szczęśliwy, o tyle druga rozpoczęła się najgorzej, jak mogła. W 46. minucie Gianluca Mancini dotknął piłkę ręką w obrębie pola karnego, więc arbiter podyktował jedenastkę dla Interu. Pewnym strzałem wykorzystał ją Mauro Icardi. Remis nie utrzymał się jednak długo. W 62. minucie piłkarz, który sprokurował jedenastkę, zrehabilitował się, trafiając główką do bramki Handanovica.

Na tym emocje się nie skończyły. W końcówce gospodarze zdołali strzelić jeszcze dwa gole. Najpierw Berat Djimsiti wykorzystał świetne dośrodkowanie Ilicica i umieścił piłkę w siatce. W doliczonym czasie gry zwycięstwo Atalanty przypieczętował Alejandro Gomez przepięknym strzałem w okienko. Oba trafienia miały miejsce po tym, jak czerwoną kartkę obejrzał gracz gości Marcelo Brozovic.

Atalanta - Inter 4:1 (1:0)

Bramki: Hateboer 9', Mancini 62', Djimsiti 88', Gomez 90+4' - Icardi 47'.

Atalanta: Berisha - Toloi (56' Castagne), Djimsiti, Mancini - Hateboer, De Roon, Freuler, Gosens - Ilicic, Zapata, Gomez.

Inter: Handanovic - D'Ambrosio, Skriniar, Miranda, Asamoah - Vencino (46' Valero), Brozovic, Gagliardini - Politano (66' Keita), Icardi, Perisic.

Żółte kartki: Hateboer, De Roon, Gomez - Vencino, Brozovic, Skriniar, Gagliardini.

Czerwona kartka za dwie żółte: Brozovic.