Pantery załatwiły sprawę w kwadrans

Pięć goli w piętnaście minut strzelili hokeiści Florida Panthers w wygranym 5:1 meczu z Ottawa Senators w lidze NHL. Wszystkie bramki zdobyli w drugiej tercji. Mecz zaczęli źle i przegrywali, ale ostatecznie odnieśli czwarte zwycięstwo z rzędu.

"Senatorowie" objęli prowadzenie w 19. minucie, a autorem trafienia był Ryan Dzingel. Między 24. a 39. minutą gole dla "Panter" uzyskali: Fin Aleksander Barkov, Jonathan Huberdeau, ponownie Barkov, Troy Brouwer i Frank Vatrano.

Zespół Panthers odniósł czwarte zwycięstwo z rzędu. Ostatnią porażkę poniósł w październiku z New Jersey Devils 2:3. W listopadzie tylko wygrywa.

W niedzielnym spotkaniu wyróżnił się także Mike Hoffman, który miał dwie asysty. Zawodnik, który przez wiele lat grał w zespole Senators, zapisał punkty na swoim koncie w 12. kolejnym występie.

"Solidarne" porażki po 1:4 ponieśli finaliści poprzedniego sezonu - zdobywcy Pucharu Stanleya Washington Capitals u siebie przegrali z Arizona Coyotes, zaś Vegas Golden Knights na wyjeździe przegrali z Boston Bruins.

Jedną, ostatnią, bramkę dla Bruins zdobył David Pastrnak, który jest liderem klasyfikacji strzelców - 16 goli. W punktacji kanadyjskiej zajmuje czwarte miejsce (23 pkt), a najlepszy jest Mikko Rantanen (Colorado Avalanche) - 26. Jego zespół pokonał w Edmonton ekipę Oilers 4:1, a Fin trafił do siatki po zaledwie 26 sekundach gry.