PlusLiga: Przełamanie siatkarzy ONICO Warszawa w Sosnowcu

W spotkaniu 7. kolejki PlusLigi siatkarze MKS Będzin ulegli ONICO Warszawa 1:3. Drużyna ze stolicy przełamała się w Sosnowcu po dwóch przegranych meczach wyjazdowych.

Goście dobrze rozpoczęli pierwszą partię (2:6) i długo utrzymywali wyraźną przewagę (6:11, 11:16). Kluczowy fragment seta nastąpił od stanu 14:17. Siatkarze ONICO utknęli w jednym ustawieni przez sześć kolejnych akcji, przy zagrywkach Artura Ratajczaka. Gospodarze uzyskali przewagę (19:17), której nie oddali już do końca seta. Wynik tej części meczu, atakiem po bloku rywali, ustalił  Rafał Faryna (25:22).

Set numer dwa, podobnie jak poprzedni rozpoczął się od wyraźnej przewagi przyjezdnych (3:6, 5:11). Tym razem jednak gospodarze nie zdołali nawiązać walki w dalszej części tej partii i ekipa ze stolicy spokojnie zmierzała po zwycięstwo. W końcówce siatkarze ONICO jeszcze powiększali dystans, korzystając z błędów własnych rywali (osiem w całym secie). Atak Rafaela Araujo Rodriguesa dał piłkę setową, a w kolejnej akcji Jake Langlois został zatrzymany blokiem (17:25).

Trzecia odsłona miała podobny scenariusz. Początek to skuteczna gra bloku ONICO (5:8). W kolejnych akcjach goście powiększali przewagę (6:10, 8:13, 9:17). Później jeszcze na moment zaświtała nadzieja w szeregach gospodarzy, gdy wygrali serię czterech piłek, zwieńczoną asem Lincolna Williamsa (13:17). Nic więcej jednak nie zdołali zdziałać. Rywale szybko odpowiedzieli pięcioma wygranymi akcjami z rzędu (15:24), a robotę dokończył atakiem z krótkiej Graham Vigrass (17:25).

Początek czwartego seta to okres słabszej gry ekipy ONICO (8:5), która jednak szybko opanowała sytuację. Siatkarze z Warszawy odrobili straty, gdy Bartosz Kwolek obił blok rywali (9:9), a później przy dobrych zagrywkach tego przyjmującego odskoczyli rywalom (10:15). Będzinianie nawiązali jeszcze walkę, złapali kontakt (15:16), jednak w końcówce znów przeważali goście. Zepsuta zagrywka rywali dała im piłkę meczową (19:24), a Rodrigues zakończył spotkanie skutecznym atakiem (20:25).

Najwięcej punktów: Lincoln Williams (21) – MKS; Rafael Rodrigues Araujo (22), Bartosz Kwolek (14), Graham Vigrass (10), Andrzej Wrona (10) – ONICO. Choć gopodarze minimalnie lepiej punktowali w ataku (50–49), pozostałe statystyki przemawiały na korzyść przyjezdnych: blok (9–13), zagrywka (5–7); siatkarze MKS popełnili też zdecydowanie więcej błędów własnych (28–15). MVP: Rafael Rodrigues Araujo.

MKS Będzin – ONICO Warszawa 1:3 (25:22, 17:25, 17:25, 20:25)

MKS: Adrian Buchowski, Mateusz Kowalski, Lincoln Williams, Jakub Peszko, Artur Ratajczak, Łukasz Kozub – Michał Potera (libero) oraz Tomasz Kowalski, Rafał Faryna, Jake Langlois.
ONICO: Bartosz Kwolek, Graham Vigrass, Rafael Araujo, Piotr Łukasik, Andrzej Wrona, Antoine Bizard – Damian Wojtaszek (libero) oraz Łukasz Wiese, Jan Nowakowski, Sharone Vernon-Evans.