Siatkarki Grot Budowlanych Łódź zagrają w Lidze Mistrzyń

W rewanżowym spotkaniu III rundy kwalifikacji do Ligi Mistrzyń siatkarki ASPTT Miluza przegrały z Grot Budowlanymi Łódź 2:3. Taki wynik oznacza awans do fazy grupowej LM polskiego klubu, który w pierwszym meczu wygrał 3:1.

W pierwszej partii górą były gospodynie, choć miała ona wyrównany przebieg (8:6, 16:15, 21:20), siatkarki z Miluzy zdołały w końcówce przechylić szalę zwycięstwa na swoją stronę (25:23). Drugi set również przebiegał początkowo po myśli Francuzek (4:8), ale w środkowej części łodzianki przejęły inicjatywę (12:16, 18:21) i mimo nerwowej końcówki, zdołały wyrównać stan meczu (23:25).

Set numer trzy był wyrównany jedynie w początkowej fazie, później gospodynie zbudowały wyraźną przewagę (12:7, 16:10, 21:13) i pewnie wygrały tę partię 25:16. W kolejnym secie podopieczne Błażeja Krzyształowicza zdołały jednak uniknąć "złotego seta". Porażka gospodyń 18:25 oznaczała awans do fazy grupowej Ligi Mistrzyń klubu z Łodzi, który w pierwszym meczu wygrał 3:1. Spotkanie zakończyło się tie-breakiem, w którym gospodynie przegrały 11:15.

Najwięcej punktów: Alexandra Frantti (24) – ASPTT; Jovana Brakocevic (25) – Grot Budowlani.

Rywalkami Grot Budowlanych w grupie C Ligi Mistrzyń będą: RC Cannes (Francja), Minczanka Minsk (Białoruś) oraz Igor Gorgonzola Novara (Włochy). Brązowe medalistki LSK wyeliminowały wcześniej mistrza Węgier RSE Bekescsabai (3:1, 3:0). Miejsce w fazie grupowej miały zapewnione dwa inne polskie kluby: Chemik Police (mistrz) oraz ŁKS Commercecon Łódź (wicemistrz).

ASPTT Miluza – Grot Budowlani Łódź 2:3 (25:23, 23:25, 25:16, 18:25, 11:15)

Grot Budowlani: Femke Stoltenborg, Oliwia Urban, Jaroslava Pencova, Agata Babicz, Małgorzata Śmieszek, Jovana Brakocevic  Maria Stenzel (libero) oraz Gabriela Polańska, Ewelina Tobiasz, Koleta Łyszkiewicz, Justyna Kędziora.