Liga Narodów: Bezbłędna Belgia znowu triumfuje. Fatalny rok Islandii

Reprezentacja Belgii nie pozostawiła złudzeń i po raz kolejny ograła Islandię w grupie A2 Ligi Narodów. Tym samym brązowi medaliści mistrzostw świata po dublecie Michy'ego Batshuayi umocnili się na prowadzeniu.

Dla reprezentacji Islandii rok 2018 jest fatalny. Od 14 stycznia finalista mistrzostw świata rozegrał 11 kolejnych spotkań bez zwycięstwa, a w czwartek przegrał po raz kolejny. Belgowie nie dali przyjezdnym żadnych szans i po dużej przewadze wygrali 2:0, umacniając się na prowadzeniu grupy A2 Ligi Narodów.

Gospodarze nie potrafili skruszyć obrony Islandczyków w pierwszej połowie, jednak po przerwie przełamali opór. Dwa razy do siatki trafił Michy Batshuayi.

Belgia - Islandia 2:0 (0:0)
Bramki: Batshuayi 65, 81

Belgia: Thibaut Courtois - Toby Alderweireld, Vincent Kompany (Jason Denayer 84'), Dedryck Boyata - Thomas Meunier, Axel Witsel, Youri Tielemans, Thorgan Hazard - Dries Mertens (Hans Vanaken 75'), Eden Hazard (Adnan Januzaj 75'), Michy Batshuayi

Islandia: Hannes Halldorsson - Sverrir Ingason, Jon Gudni Fjoluson, Hordur Magnusson - Arnor Sigurdsson (Kolbeinn Sightorsson 64'), Victor Palsson, Aron Gunnarsson, Ari Skulason - Albert Gudmundsson (Jon Dagur Porsteinsson 87'), Arnor Ingvi Traustason

Żółte kartki: Boyata, Kompany - Gudmundsson