LSK: Bez emocji w hicie kolejki. Chemik rozgromił Developres SkyRes

W meczu 4. kolejki Ligi Siatkówki Kobiet Chemik Police wygrał 3:0 z Developresem SkyRes Rzeszów. Spotkanie awizowane jako szlagier tej serii gier nie przyniosło większych emocji i zakończyło się zdecydowanym zwycięstwem mistrzyń Polski.

W pierwszym secie wyrównaną walkę oglądaliśmy jedynie do stanu 2:2. Później pięć piłek zapisały na swoim koncie siatkarki Chemika (7:2) i w dalszej części tej odsłony właściwie kontrolowały sytuację na parkiecie. Rzeszowianki miały problemy ze skończeniem ataków, skuteczność po stronie gospodyń natomiast nie szwankowała. Chiaka Ogbogu wywalczyła piłkę setową dla gospodyń, a po chwili atak Helene Rousseaux w taśmę zakończył seta (25:17)

Druga partia zaczęła się obiecująco dla siatkarek Developresu SkyRes. Przy stanie 7:9 trener mistrzyń Polski Marcello Abbondanza poprosił o czas. Rady trenera podziałały szybko – to, co stało się od stanu od stanu 9:10 kibice z Rzeszowa śmiało mogą nazwać siatkarską katastrofą. Skuteczny atak Magdaleny Stysiak rozpoczął serię dziewięciu akcji wygranych przez policzanki, w czym dużą rolę odegrały zagrywki Bianki Busy (18:10). Po takiej serii gospodynie pewnie zmierzały po wygraną, którą przypieczętował atak Martyny Łukasik (25:15).

W trzeciej odsłonie problemy rzeszowianek zaczęły się nieco później, bo od stanu 11:13. Cztery piłki później było już 15:13 dla Chemika, a po chwili przerwy policzanki dołożyły jeszcze trzy punkty i prowadziły 18:14. Choć tym razem rzeszowianki walczyły do końca (21:19, 23:21), decydujące akcje padły łupem gospodyń. Skuteczny atak Ogbogu zakończył seta (25:22) i całe spotkanie. MVP: Bianka Busa.

Chemik Police – Developres SkyRes Rzeszów 3:0 (25:17, 25:15, 25:22)

Chemik: Bianka Busa, Iga Chojnacka, Martyna Grajber, Sladjana Mirkovic, Chiaka Ogbogu, Magdalena Stysiak – Aleksandra Krzos (libero) oraz Agnieszka Bednarek, Martyna Łukasik, Marlena Pleśnierowicz.

Developres: Jelena Blagojevic, Magdalena Hawryła, Petya Barakowa, Helene Rousseaux, Kamila Witkowska, Katarzyna Zaroślińska – Agata Sawicka (libero) oraz Kinga Hatala, Dorota Medyńska (libero), Michaela Mlejnkova, Agnieszka Rabka, Katarzyna Żabińska, Maja Tokarska.

Wyniki pozostałych meczów 4. kolejki LSK:

2018-11-17: ŁKS Commercecon Łódź – E. Leclerc Radomka Radom 3:0 (25:14, 25:20, 25:18)
2018-11-17: Energa MKS Kalisz – #VolleyWrocław 0:3 (23:25, 18:25, 21:25)
2018-11-18: Bank Pocztowy Pałac Bydgoszcz - Enea PTPS Piła (17.00)
2018-11-18: Grot Budowlani Łódź - DPD Legionovia Legionowo (17.00)
2018-11-19: KSZO Ostrowiec - BKS Profi Credit Bielsko-Biała (20.30).