PlusLiga: Trzecie zwycięstwo Chemika Bydgoszcz

W meczu 8. kolejki PlusLigi siatkarze Chemika Bydgoszcz wygrali z GKS Katowice 3:1. Mimo porażki w pierwszej odsłonie, trzy kolejne przebiegały po myśli gospodarzy, którzy odnieśli trzecie zwycięstwo w obecnym sezonie.

W pierwszym secie dwie czteropunktowe serie dały przewagę ekipie z Katowic, najpierw przy zagrywkach Karola Butryna (5:9), następnie Rafała Sobańskiego (6:13). Siatkarze GKS, przy dobrym przyjęciu, mieli w tym secie więcej atutów w ofensywie i spokojnie utrzymywali dystans. Wynik tej partii na 19:25 atakiem po bloku rywali ustalił Tomas Rousseaux.

Druga partia była początkowo wyrównana (5:5, 10:10), później przewagę uzyskali bydgoszczanie (14:10, 18:14). Lepiej grali blokiem, dołożyli do tego zagrywkę i grali skutecznie do końca tej partii. Skuteczny atak Bartosza Filipaka dał im piłkę setową (24:20), a błąd Marcina Komendy zakończył tę partię (25:21).

Trzecią odsłonę gospodarze rozpoczęli od falstartu (0:4), ale szybko ustabilizowali grę i zdołali odrobić straty (10:10), a później uzyskali przewagę, po serii czterech wygranych piłek (14:12). W środkowej części seta utrzymywali prowadzenie. Skutecznie prezentował się Nikola Kovacević, a w końcówce ważne piłki skończył Filipak (25:21).

Set numer cztery rozpoczął się dla odmiany od wyraźnej przewagi siatkarzy Chemika (5:1) i tym razem to goście musieli gonić wynik. Obie ekipy ryzykowały zagrywką, ale lepiej wychodzili na tym gospodarze. W końcówce przytrafiła się ekipie GKS seria błędów, która właściwie rozstrzygnęła seta (22:13). Mecz zwieńczył atakiem za blok rywali Bartłomiej Lipiński (25:15). MVP: Raphael Margarido.

Chemik Bydgoszcz – GKS Katowice 3:1 (19:25, 25:21, 25:21, 25:15)

Chemik: Nikola Kovacevic, Maksim Morozau, Raphael Margarido, Bartłomiej Lipiński, Michał Szalacha, Bartosz Filipiak – Adam Kowalski (libero) oraz Jan Lesiuk, Paweł Gryc, Piotr Sieńko.
GKS: Rafał Sobański, Bartłomiej Krulicki, Marcin Komenda, Tomas Rousseaux, Emanuel Kohut, Karol Butryn – Bartosz Mariański (libero) oraz Dawid Woch, Bartosz Krzysiek, Maciej Fijałek, Wojciech Sobala, Dominik Deptowski.